Korku dolu anlar yaşayan Durmaz, yaşadığı talihsizliği an be an sosyal medya hesabından paylaştı. Saat 18.00 sıralarında Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali apronundan hareket eden TC-LAA kuyruk tecilli Cessna 560 Citation V tipi uçak, Ercan Havalimanı’na kalkış yapmak için ’taksi’ yolundan piste doğru ilerlemeye başladı. Bu sırada uçağın pilotu sağ iniş takımındaki lastiğin patladığını fark etti. Sürtünmenin etkisi ile patlayan lastikten duman çıkmaya başladı, DHMİ itfaiye ekipleri yangına hızlı şekilde müdahale etti.


Sosyal medya hesabından önce özel jetin içinde keyifli görüntüler paylaşan Durmaz’ın keyfi kısa sürdü. İtfaiye ekiplerinin gelişini ve çalışmalarını paylaştıktan sonra ekiplere teşekkür etti. Bundan sonra sadece Türk Hava Yolları’yla seyahet edeceğini söylerken verilmiş sadakamız varmış, hemen kurban kestireceğim dedi.

Bu arada, uçağın içinde bulunan sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, sosyal medya hesabından itfaiye ekiplerinin çalışma anlarına ilişkin görüntüler paylaştı.