FAMİ Musiki ve Sanat Derneği TSM Korosu olarak, T.C Cezayir Büyükelçiliği'nin himayelerinde, Türk Hava Yolları, Özgün İnşaat, Yapı Teknik, Tosyalı, Hayat Kimya, Yapı Merkezi, Makyol, Dekinsan, Best Elektirik vd. çok değerli Türk Şirketlerinin ve Cezayir Kültür Bakanlığı'nın sponsorluğunda, Cezayir'de konserler vermekten dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz.


Bu konserler, dernek olarak hedef edindiğimiz "Milli Kültürümüzün bir parça  olan Türk Müziğini yaşatmak, sevdirmek ve tanıtımına katkı sağlamak" hususunu gercekleştirme yönünde bizlere manevi bir haz yaşatmaktadır. Böyle bir imkanı kullanmak, bizleri bu yolda daha çok çalışmak ve benzer daha başka projelerde yer almak üzere motive etmektedir.

Ses Sanatçısı Yıldırım Bekçi'nin Yönetimindeki Koromuz, bu turne için özel olarak hazırlandı.

Çok zengin bir repertuvarla, Cezayirli ve Türk sanatseverlere, hem Ramazan ayı münasebetiyle Türk Tasavvuf Müziği, hem de Klsik Türk Müziği örnekleri sunuyoruz.

Mart 2017'de, Başkent Alger’de, Ibn  Zeydoun Salonunu doldoran Türk ve Cezayirli müzikseverlere yine çok özel bir konser vermiştik. Bu yıl daha çok sanatsevere ulaşmak üzere, Alger, Oran ve Konstantin'de üç ayrı konser icra etmemiz, bize büyük bir heyecan veriyor.

Koromuza T.C  Kültür Bakanlığından görevlendirilen semazenlerin, TRT İstanbul Radyosundan ve T.C Kültür Bakanlığından gelen usta saz sanatçılarının eşlik etmesi konsere ayrı bir değer katmıştır.

Konserde yer verdiğimiz Sadettin Kaynak, Yusuf Nalkesen, Yıldırım Gürses, Necdet Toktlıoğlu, Zekai Tunca, Suat Sayın gibi merhum ve yaşayan çok değerli bestekarların eserlerine, kardeş Cezayirlilerin gösterdiği ilgi ve beğeni, müziğin evrenselliğini bir kez daha ispatlamıştır.