YUSUF ZENGİN

İstanbul'da yapımı devam eden ve 29 Ekim 2018'de açılışı yapılacak olan yeni havalimanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Haziran'da yapacağı ilk inişin detayları belli oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın saat 20.30'da yeni havalimanına iniş yapacağı öğrenilirken, inişin yapılacağı saatlerde havalimanı ve çevresi uçuş trafiğine kapatılacak.

TGS GEREKLİ MALZEMELERİ TAŞIDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağının yarın İstanbul yeni havalimanına iniş yapacak olması nedeniyle havalimanı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Havalimanına yakın noktalarda polis ve jandarma ekipleri nöbet tutarken, havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemler arasında havalimanı ve çevresi uçuş trafiğine kapatılırken, görevli olmayan devlet hava araçları ve tüm sivil VFR trafiklerin yaklaşmasının, girişi ve kalkışının yasaklandığı öğrenildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağına yer hizmeti verecek olan TGS şirketi gerekli malzemeleri dün akşam yeni havalimanına taşıdı.

Tarih uçuş Gaziantep'ten gerçekleştirilecek.Mitinglerine TC-ANA kuyruk tescilli A319 tipi VIP uçakla katılan Erdoğan’ın Gaziantep mitingine TC-ANA ile mi yoksa TC-TUR ile mi gideceği henüz netlik kazanmazken, ihtimaller arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait kalibrasyon uçağının da olduğu biliniyor. İstanbul 3. Havalimanı’na gelecek uçağın 20.30 sularında inişinin planlandığı belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I BAKAN ARSLAN KARŞILAYACAK
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın yarın saat 20.30'da İstanbul yeni havalimanına iniş yapması planlanıyor. Uçakta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Başbakan Binali Yıldırım'ı yeni havalimanında Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan ve diğer yetkililer karşılayacak. Erdoğan, daha sonra havalimanında incelemelerde bulunacak.