YUSUF ZENGİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Başbakan Binali Yıldırım, bazı bakan ve milletvekilleri ile Gaziantep’ten özel uçakla İstanbul 3. Havalimanı’na tarihi bir uçuş gerçekleştirdi. Böylece 3. Havalimanı’na düzenlenen ilk resmi uçuş da, sorunsuz ve başarıyla gerçekleştirilmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tüm dünyanın merakla yakından takip ettiği ve 29 Ekim’de açılması planlanan 3. Havalimanı’na ziyareti az önce gerçekleşti. Erdoğan ile beraberindekileri taşıyan ve uçuş boyunca herhangi bir sorun yaşamayan uçak, 3. Havalimanı’na inişinde de hiçbir sorun yaşamadı. İstanbul’da yapımı hızla devam eden 3. Havalimanı’na yapacağı ziyaret çeşitli gerekçelerle ertelenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tarihi uçuş ile yine bir ilki gerçekleştirerek pisti de test etmiş oldu.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ÜST SEVİYEDE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3. Havalimanı’na gerçekleştirdiği bu tarihi uçuş nedeniyle güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı. Havalimanına yakın noktalarda polis ve jandarma ekipleri nöbet tutarken, havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Ayrıca Havalimanı ve çevresi uçuş trafiğine kapatılırken, görevli olmayan devlet hava araçları trafikleri ve tüm sivil VFR trafiklerin yaklaşması, girişi ve kalkışı yasaklandı. Uçakta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ı yeni havalimanında Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak ile diğer yetkililer karşıladı.

ARAÇLAR TIR’LARLA TAŞINDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği uçuş öncesi uçağa hizmet sunacak merdiven ve diğer apron araçları TIR’lara yüklenerek Atatürk Havalimanı’ndan 3. Havalimanı’na taşındı. Ayrıca Turkish Groung Services (TGS) aynı anda birkaç uçağa hizmet verebilecek kadar aracı da buraya nakletti.

ERDOĞAN’DAN MORAL ZİYARETİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, uçaktan indikten sonra terminal ve şantiye alanını gezerek yetkililerden inşaatta gelinen son nokta hakkında ayrıntılı bilgi alması ve işçilerle buluşması da bekleniyor.

Yeni Havalimanı İlk Uçak İnişindeki Aksaklık Ses Getirdi