YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı işçisi, çektiği video ile yürütülen çalışmaları yerinde görüntülerken büyük bir itirafta da bulundu. Havalimanı işçisi, dev projenin ancak 8-10 ay sonra hizmete girebileceğini iddia etti.

İstanbul’da yapımı hızla devam eden ve 29 Ekim’de açılması planlanan 3. Havalimanı için oldukça dikkat çeken bir itiraf geldi. 3. Havalimanı işçisi, apronda araçla gezerken hem çalışmaları görüntüledi hem de ilginç açıklamalarda bulundu.

10 AY SONRA AÇILIR!

20 Haziran’da çekilen görüntülerde, bitti denilen havalimanının son halini kayda aldığını dile getiren havalimanı işçisi, “Halen yüzde 20’ye yakın bir işimiz var bitmesi için. Muhtemelen 8-10 aya tekabül eden bir tarihte açılacak havalimanının ilk etabı işte burada.” dedi.

Havalimanı işçisi, ilk önce bitecek Batı Apron’unda yaptığı çekimlerde, yolcu sevkiyatının da buradan başlayacağını söyledi. Hangar ve depoların da bittiğini anlatan havalimanı çalışanı, “Yerde takılan ve takılmayı bekleyen yolcu körüklerini görüyorsunuz. Asfalt döküm çalışmaları da devam ediyor.” diye konuştu.

Havalimanı işçisi, şiddetli yağmur nedeniyle çalışmaların da yavaşlatıldığını ve iş makinelerinin paydos ettiğini bildirdi. Bu arada Terminal binasının son hali de görüntülere yansıdı.

UMARIM EMEĞİMİZİ YEMEZLER!

Havalimanı işçisi, dev projeyi biran önce bitirmek için tüm arkadaşlarıyla ve el birliğiyle çalıştıklarına dikkat çekerek, “İnşallah emeğimizin karşılığını da alırız. Umarım yemezler, hepimizin emeğinin karşılığını verirler.” dedi.