YUSUF ZENGİN

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3. Havalimanı için metro ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, metronun Havalimanı’na 2019’un sonunda geleceğini açıkladı.

Turizm alanındaki yatırımlarına hız veren Limak Holding, toplamda sekizinci, yurt dışında ise ilk olan otelini KKTC’de açtı. Yeni otelle ilgili düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul yeni havalimanıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

YOLLAR HAZIR!

Nihat Özdemir, İstanbul 3. Havalimanı’nın açılış tarihinde herhangi bir aksilik bulunmadığını ifade ederek, “Allah bir mani vermezse 29 Ekim’de havalimanımızı açacağız. 22 Haziran’da ilk uçaklar indi. Çok başarılı iniş oldu. Yolcular da çok rahat ve güzel bir şekilde indiklerini söylediler. Tesisler hızla devam ediyor. Ulaşıma gelince kara yolları konusunda bütün yollar tamamlanmış, şu anda bile hazır. Atatürk Havalimanı’nın 5 misli daha fazla kara yoluyla bağlanmış oluyoruz.” dedi.

METRO 2019’UN SONUNDA!

Nihat Özdemir, 3. Havalimanı’na metro’nun 2019’un sonuna kadar yetişeceğini belirterek, bu konudaki programlarda bir aksilik gözükmediğini söyledi. “Metromuz, 2019’un sonunda oraya bağlanmış olacak.” diyen Özdemir, “Bu şekilde herhangi bir sorun gözükmüyor. (Atatürk Havalimanı’ndaki) Çalışanlara gelince, burada 100 bin çalışan olacak. Atatürk Havalimanı kapanacağı için oradaki iş gücünden mutlak surette faydalanacağız. İşimize yarayacak önemli derecedeki iş gücünü kullanmamız lazım.” şeklinde konuştu.