YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı'ndaki işçilerin kaldığı kamp alanında 5 gündür suyun kesik olması buyük mağduriyete neden oldu. İşçiler, sonunda video çekip yardım istedi.

İstanbul'da yapımı devam eden ve 29 Ekim'de açılması planlanan 3. Havalimanı'nın yapımında çalışan işçiler, 5 gündür kesik olan su yüzünden büyük çile çekiyor. Suların kesik olması nedeniyle banyo ve tuvalet ihtiyacını karşılayamayan işçiler, yaşadıkları mağduriyeti ise cep telefonuyla çektikleri video ile gözler önüne serdi. İşçiler, yardımcı olmayan ve telefonlara çıkmayan yetkililere de büyük tepki gösterdi.

İNŞALLAH VİDEO YETKİLİLERE ULAŞIR

İşçilerin sosyal medyada paylaştığı, 'İGA Akpınar yerleşkesindeki rezillik' adlı video, 4 dakika 43 saniye sürüyor. Videoyu çeken havalimanı çalışanı, 5 gündür su akmaması yüzünden büyük sorun yaşadıklarını ve özel ihtiyaçlarını gidermek için başka kamp alanlarına gitmek zorunda kaldıklarını söylüyor. 'İnşallah bu video yetkililere ulaşır' diyerek çaresizliklerini dile getiren havalimanı çalışanı, suların kesik olması yüzünden kaldıkları yerlerin 'leş gibi koktuğunu' ve acilen su sıkıntısının giderilmesini istiyor.

3. Havalimanı'na Dövmesi Olan Giremiyor

3. Havalimanı'nda İşçi Ölümleri Durmuyor

Sabiha Gökçen Havalimanı Yeni Terminal Binasına Kavuştu

Erdoğan, Atatürk Havalimanı En Kısa Zamanda Millet Bahçesi Olacak

3. Havalimanı Apronunda Neler Oluyor?