YUSUF ZENGİN

BTA Catering Services CEO’su Sadettin Cesur, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) noktalarındaki büfelerde film çekimi yapan Cem Yılmaz’a pasta göndererek başarı diledi.

BTA’nın CEO’su Sadettin Cesur, Özel Etiler Turizm ve Otelcilik Lisesi’nden sınıf arkadaşı Cem Yılmaz’a gönderdiği pastayla ‘Karakomik Filmler’ çekimleri için başarı diledi. Sadettin Cesur, yurtdışındaki bir toplantıda bulunması nedeniyle pasta kesimine ise katılamadı. BTA Medya İlişkiler Müdürü Bülent Ödev’in yanı sıra diğer şirket yetkilileri ve çalışanları ile Cem Yılmaz ve çekim ekibinin katıldığı pasta kesimi ise renkli görüntülere sahne oldu. Pastayı kesen Cem Yılmaz, arkadaşı Cesur’a yaptığı bu jest nedeniyle teşekkür etti.

Medya İlişkiler Müdürü Bülent Ödev ise BTA’nın instagram’da yayınladığı görüntülü pasta kesimi paylaşımının altına şu yorumu yaptı:

Yolu turizm ve otelcilik okulundan geçenlerin (hele bir de stajlarını iyi yerlerde ve özellikle de garson olarak yapmışlarsa) iletişim, sosyallik ve hayata bakış açısından zengin insanlar olduğuna hep inanmışımdır. Cem Yılmaz ve CEO’m Sadettin Cesur gibi. Verdiğim eğitimlerde, gittiğim seminerlerde bunu hep söyler, örnekler veririm. Neden bilmiyorum. Belki de yine Cem Yılmaz’ın dediği gibi o binlerce bardağı silerken etrafa bakıp aydınlanıyor insan. Ve ne mutlu bana ki, bugün bu iki örnek insanın çok keyifli bir temasına aracı oldum. Taktir başkasına ait elbet ama yine bir turizm otelcilik mezunu olarak yaptım bunu. Çok mutluyum.”.

KARAKOMİK FİLMLER SERİSİ

Cem Yılmaz’ın iki filmden oluşacak Karakomik Filmler serisinin oyuncu kadrosu, vizyon tarihi ve filmler hakkındaki ayrıntılar için sizleri şöyle alalım.

Son olarak senaryosunu yazıp başrolde yer aldığı ve bu yılın başında vizyona giren Arif v 216 ile karşımıza çıkan Cem Yılmaz, gelecek yıl iki filmle birden seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yılmaz’ın Nisan ayının ilk haftalarında resmi olarak duyurduğu proje, yine komedi türünde olacak ve gelen bilgilere göre karşımıza oldukça sıra dışı bir proje var. Gelin Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2 olarak 2 ay arayla vizyona girecek filmler hakkında şu ana kadar bildiklerimize madde madde bir göz atalım:

Konu hakkında kesin bir açıklama yapılmamış olsa da iki filmin de senarist ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın kendisi yapacak.

Zaman içerisinde yazılmış 10 kısa hikâyesi olduğunu söyleyip önümüzdeki yıllarda bunları sinema filmi olarak çekmek istediğini dile getiren Cem Yılmaz, Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2 aracılığıyla bu öykülerden dördünü hayata geçirmiş olacak.

Karakomik Filmler 1 ve Karakomik Filmler 2, her biri yaklaşık 1 saatlik 2 ayrı hikâyeden oluşan 2 ayrı film. Dolayısıyla toplamda ortalama iki saat uzunluğunda olacak her film, birbirinden bağımsız 2 hikâye barındıracak ve bu öyküler birbirinden film arası aracılığıyla ayrılacak.

Şu an için 4 filmin de hikâyesini bilmiyoruz. Fakat filmler hakkında söylentiler yok değil. Cem Yılmaz’ın projeyi ilk kez duyururken Hokkabaz‘a selam çakmış olması bu filmlerden birinin Hokkabaz’ın devam filmi olabileceği ya da ucundan köşesinden 2006 yapımı filmle bağlantılı olabileceği ihtimalini akla getirmiyor değil. Filmin IMDb sayfasındaki oyuncu kadrosunda Hokkabaz’da da yer almış olan Mazhar Alanson ve Tuna Orhan’ın da görünüyor olması bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

Filmlerle ilgili bir diğer söylenti hikâyelerden birinin Her Şey Çok Güzel Olacak‘la ilgili olabileceği yönünde. Hatırlarsanız 2017’nin nisan ayında Cem Yılmaz, Her Şey Çok Güzel Olacak’ın 20. yılı şerefine 2018’de 40 dakikalık orta metraj bir film çekmeyi düşündüğünü söylemişti.

Ancak Karakomik Filmler 1’in oyuncu kadrosunun aşağı yukarı belli olduğunu düşünürsek iki devam filmi fikrinin de ancak Karakomik Filmler 2’de karşımıza çıkabileceğini öne sürebiliriz.

Karakomik Filmler 1, Kaçamak ve 2 Arada isimli filmlerden oluşacak. Kaçamak’ta Cem Yılmaz’a Cem Davran, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Necip Memilli, Nilperi Şahinkaya gibi isimler yer alırken 2 Arada’da ise yine Cem Yılmaz ve Cem Davran’a Cemre Ebuzziya, Ozan Güven ve Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler eşlik edecek.

Okuma provası geçtiğimiz gün yapılan Karakomik Filmler 1’in çekimleri 13 Ağustos’ta başlıyor.

Karakomik Filmler 2’nin oyuncu kadrosu ya da çekim takvimi ise henüz açıklanmış değil.

Filmlerin yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat üstlenirken dağıtımcılığını ise UIP yapacak.

Karakomik Filmler 1, 18 Ocak 2019; Karakomik Filmler 2 ise 15 Mart 2019‘da vizyonda olacak.