Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Tahtakurularının ısırdığı 3. Havalimanı işçileri, açılışa 21 gün kala yoğun çalışma temposundan taviz vermiyor. Vinçlerle yolcu köprülerini hazır hale getirmeye çalışan işçiler, gece de çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul’da yapımı hızla devam eden ve açılışı 31 Aralık’a ertelenen 3. Havalimanı’ndaki işçiler, formalite olarak 29 Ekim’de yapılacak göstermelik açılışa kadar terminal dış cephesindeki eksiklerin giderilmesi için yoğun çaba gösteriyor. Tahtakurusu tarafından yatakhaneleri işgal edilen 3. Havalimanı işçileri aynı zamanda doğru düzgün ve sağlıklı bir uyku bile uyumadan yoğun mesailerine devam ediyor.

ÇALIŞMALAR GECE DE SÜRDÜ!

Bir işçi tarafından cep telefonuyla çekilen son görüntülerde ise işçilerin yoğun çalışma ortamı gözler önüne seriliyor. Havalimanı’nı, 29 Ekim’deki ön açılışa yetiştirmek için var gücüyle çalışan işçiler, bu kez de vinçlerle terminal dış cephe ve köprüdeki (yolcuların terminal ile uçak arasındaki bağlantısını sağlayan bağlantı yolu) çalışmaları sırasında görüntülendi. İşçiler, sabahın erken saatlerinde başladıkları çalışmaları ise eksikliklerin biran önce tamamlanması amacıyla havanın kararmasına rağmen devam ettirdi.