Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı’nda çalışan işçiler, yeni bir protesto gösterisi gerçekleştirmesin diye silahlı polis ve jandarma gözetiminde mesai yapıyor.

İstanbul’da yapımı hızla devam eden ve açılışı 31 Aralık’a ertelenen 3. Havalimanı’ndaki işçiler, yaşadıkları mağduriyetlere rağmen seslerini çıkarmadan çalışmaya devam ediyor. İGA Yönetimi ise servis alanındaki beklemeler, yemeklerdeki sorun, yatakhanelerdeki tahtakuruları ve yoğun mesai gibi birçok konuda yaşanan sorunlara kalıcı çözüm bulamazken, işçilerin olası bir eylemine karşı Jandarma ve Emniyet birimlerinden yardım istedi.

Bunun üzerine bir süre önce yaşanan eylem sonrası devriye nöbetlerini artıran Jandarma ve emniyet ekipleri, ellerindeki silahlarla terminalde gezerek adeta işçilere gözdağı veriyor. Ancak aprondaki güvenliği sağlamak amacıyla görev yapan Jandarma ve polis ekipleri, işçileri oldukça tedirgin ediyor.

İnşaat İş Sendikası İnşaat İş de, silahla devriye nöbeti yapan Jandarma ve polis ekiplerinin terminalde gezmesinin de çalışanları tedirgin ettiğini açıklamıştı.