Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı’nın açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte bu havalimanından ilk biniş kartını (boarding kart) da aldı.

İstanbul’da yapımı devam eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan ve ilk kez ismi de açıklanan İstanbul Havalimanı, tarihi bir güne ev sahipliği yaptı.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan özel uçak ‘CAN’, saat 16.25’te İstanbul Havalimanı’na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra da havalimanı apronunda resmi törenle karşılandı. Terminale giren Erdoğan daha sonra eşi ile elektrikli golf aracına bindi. Şoför koltuğuna oturan Erdoğan kısa bir turun ardından, uçuş kartını almak için THY kontuarına gitti.

TGS personelinden Ankara uçağı için adlarına çıkarılan biniş kartını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi, bu havalimanından gerçekleştirilecek ilk seferin de ilk boarding kartını almış oldu.