Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Açılışı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı, bu kez de havadan drone (insansız hava aracı) ile görüntülendi.

İstanbul’da yapımı devam eden ve 29 Ekim’de açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’ndan bugün ilk tarifeli uçuşlar gerçekleştirildi. Yılsonuna kadar Türk Hava Yolları’nın (THY) Ankara, Antalya, İzmir, Ercan (KKTC) ve Bakü’ye (Azerbaycan) sefer düzenleyeceği havalimanında, bugün ilk uçuş ise Ankara’ya düzenlendi. İşte o havalimanı son olarak da drone ile havadan görüntülendi.

KUBBE VE YEŞİL ALAN DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul Havalimanı Nizamiye Giriş Kapısı’nın görüntüleriyle başlayan video kaydında, 3. Havalimanı’nın terminal ana binası ve körükler (uçak ile terminal arasında yolcuların geçişini sağlayan bağlantı) yer alıyor. Terminalin üzerindeki çatıda bulunan ve Mimar Sinan’dan esinlenilerek yapılan kubbelerin de görüldüğü video kaydında, Terminal ve kapalı otopark önündeki yeşil alanlar da dikkat çekiyor.

Drone ile çekilen kısa film, ödüllü lale motifli Hava Trafik Kontrol Kulesi’nin yakın plan görüntüleri ile son buluyor.