Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan İstanbul Havalimanı ile ilgili özel kısa bir film hazırladı.

DHMİ’nin hazırladığı özel kısa filmde, İstanbul Havalimanı’nın açılış gününe ait görüntüler yer alıyor. Kısa filmde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın açılışta yaptığı konuşmalardan kesitlere de yer veriliyor.

Tanıtım filminde ayrıca DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın da açılışta bir TV programında yaptığı değerlendirmeler görüülüyor. “Geldiğimiz nokta itibariyle dünya liginde olacağız.” diyen Ocak, “Bu proje bir vizyon projesi. Bu proje bizi devler liginde başa güreştirecek bir proje.” şeklinde konuşuyor.

Hazırlanan kısa film, “İstanbul’da bir havalimanı İstanbul kadar güzel. Sivil havacılığın kavşak noktası İstanbul Havalimanı hayırlı olsun.” ifadeleriyle bitiyor.