Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Havalimanı’na özel, kısa film hazırladı.

İGA Yönetimi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı ile ilgili hazırladığı kısa filmi sosyal medyadan paylaştı. İstanbul Havalimanı isminin yer aldığı Ana Giriş Nizamiye Kapısı’ndan görüntülerle başlayan filmde, havadan çekilen görüntülere de yer veriliyor. Türk Yıldızları Timi’nin özel gösterisinin de yer aldığı kısa filmde, terminal içinin yanı sıra ilk defa yeni üniformalarıyla görücüye çıkan Türk Hava Yolları (THY) kabin memurları da görülüyor.

Açılışa katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçağın inişinin de yer verildiği görüntülerde, Hava Trafik Kontrol Kulesi’ndeki kontrolörler de yer alıyor. Kısa filmde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile uçaktan inişi, terminalde gezişi, yabancı konuklarla hatıra fotoğrafı çektirmesi, elektrikli golf aracını sürüşü, temsili check-in işlemi yaparak Ankara uçuşu için ilk boarding (biniş kartı) kartını alması ve Havalimanı’nın ismini açıkladığı konuşma anı yer alıyor.