YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul Havalimanı ile ilgili gazetelerde yayınlanan haberlerle kısa bir film hazırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan ve 31 Ekim’den itibaren sorunsuz şekilde uçuşlara ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı’nda, Türk Hava Yolları (THY) her gün Ankara, İzmir, Antalya, Ercan (KKTC) ve Bakü’ye (Azerbaycan) uçuş düzenleyecek.

MANŞETLERİN DİLİNDEN

Havalimanı’nın kısa sürede Türk ve dünya havacılığına kazandırılmasında büyük emeği geçen İGA Yönetimi’nin yanı sıra DHMİ de, hiç kuşkusuz sorunsuz gerçekleşen açılışla ilgili haklı bir gurur yaşadı. İstanbul Havalimanı ile ilgili gelişmeleri hazırladığı kısa filmlerle kamuoyuyla paylaşan DHMİ Yönetimi bu kez de, İstanbul Havalimanı’nın Türk ve dünya havacılığına kazandırılmasıyla ilgili gazetelere yansıyan haberleri derleyerek kısa bir film hazırladı. ‘Manşetlerin dilinden. İşte vizyon, işte eser’ sloganıyla hazırlanan kısa filmde, İstanbul Havalimanı ile ilgili gazetelerde yayınlanan haberlerin kupürleri yer alıyor.

Yayınlanan kısa film, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Biz İstanbul Havalimanı’nı sadece ülkemize değil, bölgemize ve dünyaya yaptığımız büyük bir hizmet olarak görüyoruz.” sözüyle son buluyor.