Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Dubai polisi, ABD’li Hoversurf firması tarafından üretilen Hoverbike’ları 2020 yılında kullanmaya başlıyor. CNN’nin haberine göre verilen eğitimde bir polisin kullandığı uçan motosiklet futbol sahasından havalandı. 40 dakikaya kadar beş metre yükseklikte uçabilen motosikletler, 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Yetkililer, aktif görevlerine 2020 yılında başlaması beklenen uçan motosikletli polis biriminin, erişilmesi zor alanlarda meydana gelen acil durumlara yanıt verebilme konusunda oldukça başarılı olacağı görüşünde. Kameraya alınan eğitim görüntülerinde, motosiklet kaskı giymiş bir polis memurunun uçuş dersi kapsamında futbol sahasından kalkış yaptığı görülüyor.
Habere göre pilotaj eğitimi almış iki personel tarafından kullanılabilen hava motosikletleri, 2020 itibariyle aktif olarak görevde olacak. Konu hakkında açıklamada bulunan Dubai polisiden Khalid Nasser Alrazooqi, “Halihazırda iki personelimiz eğitim almaktalar ve bu sayıyı artıracağız” yorumunda bulundu.

Tasarımcı firma Hoversurf, söz konusu aracı Dubai’de her yıl düzenlenen GITEX ticaret fuarında Dubai otoritelerine gösterdi.