Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla ilk uçuşa katılan yolcular, yaşadıkları yolculuk deneyimini kayda alıp sosyal medyadan da paylaşarak tarihe not düşüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı, 31 Ekim’den itibaren de Türk Hava Yolları’nın (THY) uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. THY’nin İstanbul Havalimanı’na gerçekleşen uçuşlara katılmanın heyecanını yaşayan yolcular da, hem uçaktan hem DE Havalimanı’ndan bol bol fotoğraf çekip cep telefonlarıyla kayıt yapıyor.

İLK UÇUŞ HEYECANI

THY’nin İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan business class uçuşuyla İstanbul Havalimanı’na seyahat eden bir yolcu da, yaşadığı uçuş deneyimini kayda alarak sosyal medyadan paylaştı. THY’nin İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali içinden ve CIP Salonu önünden başlayan çekimler, uçağın business bölümünde sunulan ikram görüntüleriyle devam ediyor. Görüntülerde, THY uçağının Adnan Menderes Havalimanı pistinden kalkışına da yer verilirken, İstanbul Havalimanı’na iniş ve Lale motifli Hava Trafik Kontrol Kulesi görüntüleri yer alıyor. İzmir-İstanbul uçuşunun yakın plana alındığı görüntüler, uçağın körüğe yanaşmasıyla son buluyor.