YUSUF ZENGİN

TAV’ın CEO’su Sani Şener, 21 ülkede 76 havalimanında faaliyet gösterdiklerine dikkat çekerek, 15 havalimanını ise doğrudan kendilerinin işlettiğini söyledi.

Fransız ortaklı, havacılık konusunda dünya lideri olan uluslararası şirket TAV’ın CEO’su Sani Şener, insan zekasının önemine değindiği sunumunda liderlik vizyonunu anlattı. Yöneticilikteki başarısı Fransız Devleti tarafından Legion D’Honneur nişanıyla onurlandırılan Şener, “Yapay zeka, dijitalizasyon, teknoloji gibi kavramlar itici güç ama gerçek rekabet avantajı insan zekasında saklı” şeklinde konuştu.

“Gerçek Rekabet Avantajı: Yapay Zeka Değil Kıvrak Zeka” adlı sunumunu gerçekleştiren TAV CEO’su Sani Şener, “Havacılık sektöründe 12 ayda bir pilotlarımızı simülasyona yollarız. MARKA Konferansı’nı da yönetici simülasyonu olarak görüyorum. Her sene değişik markaların hikayesini dinliyorsunuz.” diye konuştu.

Şener Konferans’ta daha sonra şunları anlattı:

 “Başkalarının düşünmediği fikirleri düşünür ve onu da ticarileştirebilirseniz inovasyon yapmış olursunuz. Trafik kontrolörleri ve pilotların konuşmasıyla Atatürk Havalimanı’nda kapasite 650’den 1500 uçuşa çıktı. Uzmanların konuşmasıyla bu oldu. 2020’deki mesleklerin yüzde 30’u bugün yok. Geleceği çok iyi tahmin etmemiz gerekiyor ki, gelirlerimiz nereden, giderlerimiz nereden olacak bilelim ve buna göre hazırlanalım. 21 ülkede 76 havalimanında faaliyet gösteriyoruz. 15’ini doğrudan biz işletiyoruz.”

MARKA İSİMLER SAHNEDEYDİ!

MARKA 2018 Konferansı, 2000’e yakın iş liderinin katılımıyla gerçekleştirildi. Konferans, bugüne kadar olduğu gibi katılımcılara, kazandırdığı bilgi, ilham, fikir ve ortak paylaşımla “Bu konferans hayatımın akışını değiştirdi” dedirtti.

Hayatın her alanından ilham verici örneklerle dolu, 15 dakikayı aşmayan oturumların olduğu konferansta, tarihin en büyük 300 mucidinden biri Jaron Lanier, Avrupa’nın en ünlü etik hacker’ı Jamie Woodruff, moda dünyasına yön veren ünlü modacılar Roland Mouret, Alice Temperley ve Philipp Plein, müzik dünyasının yıldızı Yalın, edebiyatçı Ahmet Ümit, ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, dünyaca tanınan çağdaş sanatçı Refik Anadol, hayran kitlesi hızla artan stand-up'çı Kaan Sekban, Galatasaray'ın kalecisi, örnek sporcu Fernando Muslera, dünyaca ünlü fizikçi Yeşim Darıcı, ünlü model, influencer Stephen James, çarpıcı çalışmalarıyla bilinen dev nörobilimci Beau Lotto, yayınlandığı sırada hayatı durduran Çukur dizisinin senaristi Gökhan Horzum ve başrollerinden Ercan Kesal, Türkiye ve dünyadaki risk ve fırsatları anlatacak olan Uğur Gürses, Türk dizilerinin dünya hakimiyetini anlatacak olan sektörün önemli isimleri Ateş İnce, Dario Turovelzky'nin yanı sıra oyuncular Bergüzar Korel, Engin Akyürek, ünlü sanatçı Arik Levy, iş dünyası liderlerinden Sani Şener, Agah Uğur gibi konuşmacılar MARKA 2018 sahnesinde yer aldı.