YUSUF ZENGİN

TAV Havalimanları, işlettiği Üsküp Havalimanı’ndan seyahat eden 2 milyonuncu yolcusu için düzenlediği törenin video kaydını paylaştı.

TAV tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda, Üsküp Havalimanı’nı kullanan 2 milyonuncu İvana Nikoloska’ya yapılan sürpriz törenin detayları yer alıyor.

Üsküp Havalimanı’ndan geçen Aralık’ta terminal binasında düzenlenen törene, Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy ve davetliler katılmıştı. Havalimanı’na, Qatar Airways ile gelen iki milyonuncu yolcu İvana Nikoloska’ya ise TAV, Qatar Airways, BTA, ATU iş birliğinde uçak bileti ve konaklamadan oluşan Katar’a ziyaret paketi hediye edildi

.

TAV VE HÜKÜMETİN BAŞARISI

Bakan Sugareski, törende yaptığı konuşmada etkinliğin Makedonya hava ulaşımı için tarihi sonuç olduğunu söyledi. Ülkesinin hava trafiği trendinin yükseliş gösterdiğini belirten Sugareski, “Bu, Makedonya’nın çekici destinasyon olabileceğini kanıtlayan ortağımız TAV ile hükümetin başarısıdır.” dedi.

HEDEF 3 MİLYON YOLCU

TAV Makedonya’nın son 8 yılda elde ettiği başarılara değinen TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy da, “2010 yılında yıl içinde bir milyon yolcu hedefini belirlemiştik. Bu hedefe 2014 yılında ulaştık. Daha sonra bir yıl içerisinde iki milyon yolcu hedefi belirledik, buna ise dört yıl sonra yani bugün ulaştık. Şimdi yeni bir hedef belirleyebiliriz. Şimdi ise gelecekteki hedefimizi 3 milyon yolcu olarak belirledik, bu, neden 2022 yılında olmasın.” diye konuştu.

Üsküp Havalimanı’nın, Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 8 yılda üç kez Avrupa’da kendi kategorisinde en iyi hizmet veren havalimanı olarak ilan edildiğini anımsatan Ersoy, Doğu Avrupa’da da iki kez en iyi 10 havalimanı arasına girdiğini söyledi.