YUSUF ZENGİN

AtlasGlobal Havayolları’nın filosuna dahil ettiği A 330-203 tipi uçak, bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Şirket, uçağın kalkış görüntülerini sosyal medyadan paylaştı.

AtlasGlobal’in yeni uçağı A 330-203, ilk uçuşunu İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Bağdat’a gerçekleştirdi. Şirket, sosyal medyadan ise uçuşla ilgili, “Heyecanlıyız, gururluyuz! Filomuzun en yeni üyesi #A330’umuz ilk seferi
için İstanbul’dan Bağdat’a doğru kalkışını yaptı.” ifadelerini kullandı.

MEXİCO CITY’DEN GELDİ

AtlasGlobal Havayolları’nın kiraladığı TC-AGL tescilli A 330-203 tipi uçak, bakım ve boyama İşlemlerinin ardından 21 Aralık 2018’de Mexico City’den İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmişti. İkinci uçak için de çalışmalar önemli ölçüde tamamlandı. Şubat 2019’da ikinci A330’un teslimatı planlanıyor.

AtlasGlobal, bir dönem hac ve kendi charter-tarifeli uçuşları için A330’ları filosuna almış, daha sonra da uçaklar iade edilmişti. Şirket geçen yaz sezonunda da Mısır’dan Antalya merkezli Rusya seferleri için A330’ları wet lease yani ekipleri ile kiralamıştı.

UÇAK SAYISI 18’E ÇIKACAK

Skytrax tarafından 4 yıldızla ödüllendirilen Atlasglobal, hizmet kalitesini artırmak ve Türkiye’nin turizmdeki rekor hedefine destek vermek için çalışmalarına devam ediyor. Atlasglobal’in bünyesine katılacak iki Airbus A330’la filosundaki uçak sayısını 18’e çıkaracak. Airbus tarafından üretilen geniş gövdeli, çift motorlu uzun menzilli A330 modeli, tam depo yakıtla yaklaşık olarak 13 bin 400 kilometre mesafeye kadar uçabiliyor. 330 ekonomi sınıfı koltuğa sahip olan A330’lar, 12 ton kargo taşıyabiliyor. Atlasglobal, bu yeni iki uzun menzilli uçağını, yurt dışı destinasyonlara yönlendirerek Türkiye’yi tercih eden turistlere konforlu bir yolculuk imkanı sunacak.