YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY), 6 Mart’ta başlatacağı İstanbul (Atatürk Havalimanı)-Siirt seferleri öncesi gerçekleştirilen test uçuşuyla ilgili görüntüler yayınlandı.

Siirt Havalimanı’na düzenlenen test uçuşunun görüntülerini THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından paylaştı. Ekşi, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

Siirt’e yolcusuz test uçağımızın iniş görüntüsü. 6 Mart’da başlayacak yolculu seferler için test uçuşumuzu yaptık. Veysel Karani ile İbrahim Hakkı Hazretleri’nin diyarı Siirt’i #THY ile İstanbul’a ve dünyaya bağlamış olmaktan memnunuz. Keyifli uçuşlar.

THY’nin 6 Mart’tan itibaren gerçekleştireceği Siirt uçuşlarının 99 TL’den başlayan fiyatlarla gerçekleştirileceği belirtildi. Uçuşlar ise ilk etapta haftada üç gün süreyle Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı şekilde düzenlenecek.

TEST UÇUŞUNA AK PARTİ YÖNETİCİSİ DE KATILDI

Bu arada THY’nin Siirt’e düzenlediği test uçuşlarıyla ilgili sosyal medyadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Siirt Havalimanı’na test uçuşları başladı. Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Prof Dr @yaktay, İl Başkanı @focalapkulu ile birlikte test uçuşuna başlayan THY’nin pilot ve yetkililerinden bilgi aldı.