YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, Dış Hatlar Terminali’nde yolculara sunulan hizmetlerle ilgili yeni bir tanıtım videosu hazırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan ancak bir türlü tam kapasite ile faaliyete geçemeyen İstanbul Havalimanı’nda, Dış Hatlar Terminali’nde yolculara sunulan hizmetlerle ilgili yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

İGA Yönetimi tarafından hazırlanan videoda, Havalimanı’nda sunulan hizmetlerle ilgili şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Havalimanı’nda İç ve Dış Hatlar, aynı terminal içinde yer alıyor.

Terminal binasında toplam 7 giriş bulunuyor. 3-4-5-6 ve 7 numaralı kapılar, Dış Hatlar giden yolcu alanına geçiş sağlıyor.

Terminal binasında yer alan 566 check-in noktasında biletleme işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Biletleme işlemlerinizi check-in noktasına gitmeden self check-in kiosklarından da yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı; 1’i iç hat, 4’ü dış hat olmak üzere tek çatı altında 5 ayrı bölge ile hizmet veriyor.

İstanbul Havalimanı’nın 53.000 metrekarelik gümrüksüz alanında (Duty Free) kozmetikten modaya oyuncaktan teknolojik ürünlere kadar binden fazla yerli ve yabancı lüks markaların ürünlerini deneyimleyebilir Türkiye’nin ve dünyanın en büyük seyahat perakende alanlarından biri olan yeni havalimanında seyahat öncesi alış-veriş yapabilirsiniz.

Dış Hatlar’da A, B, C, D, E ve F Kapıları bulunuyor.

İstanbul Havalimanı İç hatlar Terminali’nde yer alan yeme-içme alanlarında uçuş öncesinde keyifli vakit geçirilebilir, konforlu bekleme alanlarında yolculuk öncesi dinlenebilirsiniz.