YUSUF ZENGİN

29 Ekim 2018’de hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı ilk fazda 90 milyon, tüm fazları 2028 yılında tamamlandığında sahip olacağı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dikkat çekiyor. 350’den fazla noktaya uçuş olanağı sunan İstanbul Havalimanı havacılığın yeni merkezi olarak kabul ediliyor. İstanbul Havalimanı ziyaretçilerine maksimum konfor ve minimum bekleme süresi vadediyor.

Tüm gözleri üzerine çeken tasarım
İstanbul Havalimanı’ndaki terminal tasarımı ilhamını İstanbul’un kültürel mirasından aldı. Duty Free alanı İstanbul Boğazı’ndan esinlenerek tasarlandı. Dünyanın en prestijli tasarımlarını geride bırakan, 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazanan Hava Trafik Kontrol Kulesi, İstanbul’un sembolik motiflerinden biri olan lale çiçeğinden ilham alınarak yapıldı.

İşlemlerinizi hızlandıracak teknolojiler
Yolcu bilgilendirme kioskları, danışma robotu, check-in ve bagaj teslim işlemlerinizi kendi başınıza yapabileceğiniz noktalar size hız kazandıracak. Biyometrik geçiş kapıları, uçuş bilgi monitörleri ve otomatik uçağa geçiş kapılarıyla rahatça uçağa varacaksınız. Uçuşunuzdan sonra bagajınızın ne zaman geleceğini monitörlerden takip ederek vakit kaybetmeden bagajınıza ulaşacaksınız.

Havalimanında keyifli anlar
Türkiye’ye ilk kez girecek uluslararası markalar, İstanbul Havalimanı’nda size benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatacak. Rahatça nefes alacağınız alanlar seyahatiniz sırasında dinlenmenizi ve yenilenmenizi sağlayacak. Kafelerin ve restoranların mutfağından çıkan lezzetlerle tanışmaya hazırlanın. Mobil uygulama ön sipariş sistemiyle istediğiniz Duty Free ürünlerine beklemeden ulaşın.