Nisan ayı başında uçuşların başladığı İstanbul Havalimanı’nın bugüne kadarki karnesini IGA CEO’su Kadri Samsunlu açıkladı. İlk 1 haftada 1,5 milyon yolcunun havalimanını kullandığını söyleyen Samsunlu , "Burası ulaşımın Everest’i" dedi. Samsunlu, uçakların taksi sürelerinin uzun olmasıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.
İGA CEO’su Kadri Samsunlu İstanbul Havalimanı’nın bugüne kadar olan karnesini anlattı. Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nı "Ulaşımın Everest’i" olarak tanımladı. Kadri Samsunlu, uçakların taksi sürelerinin fazla olması ile ilgili eleştirilere yanıt verdi. Havada dönme süresi artık ortadan kalktı dedi.

Havalimanına erken gelinmesi konusu da gündemindeydi. Havalimanında uçak beklerken uyuyanlar için ayrı bir bölüm yapılacağını açıklayan Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın "Sessiz alan" olarak geçtiğini çünkü uçak anonsu yapılmadığını söyledi. Anons yerine 3600 bilgilendirme ekranı yolculara yardımcı oluyor. Alan içinde bilgilendirme ekranlarını sıklıkla kontrol etmek gerekiyor.
Samsunlu, İstanbul Havalimanı’na başlayacak yeni uçuşların da müjdesini verdi.