YUSUF ZENGİN

HavArenaMedya Aeroflot'a ait SU1492 sefer sayılı uçağın tam iniş anını gösteren video ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre; Moskova'dan Volgograd'a sorunsuz bir uçuş gerçekleştiren Aeroflot'a ait Airbus A320 tipi yolcu uçağının kabininde inişini yaptığı sırada yangın çıktı.

Bir anda alevleri gören yolcular paniğe kapılırken, kabin ekibi müdahale ederek yangını söndürdü. Yangının nedenin de powerbank olduğu tespit edildi.

Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

YORUMLAR (11)
Ne oldu
Garson yangın söndürdü. Demek ki neymiş. Öyle kabin memurlarıyla dalga geçerken biraz düşünmek gerekirmiş. Bu kaçıncı hayat kurtarışımız ama hala aldığımız parada gözü olan insanlar var. Milletvekilinin, futbolcunun, dandik dandik şarkıcıların, sırf yandaş diye ihaleler kapan inşaatçının kazandığı paralara tek kelime etmezken yılda 1000 saat gecesi gündüzü karışık uçan insanların parasında gözü olanlara da kapak oluyordur umarım bu haberler.
1 yıl önce0 0
Yerde
Bütün bunlar yerde oluyor dikkat edin uçuşta değil
1 yıl önce0 0
DGR
Bunun için lithium Bataryalar tehlikeli madde. Uçakta elektronik cihaz kullanımına kısıtlama getirilmesi gerekirken, her geçen gün daha da serbestlik tanınıyor. Cep telefonları açık uçuluyor. Kapı kapandıktan sonra yapılan anonsla cep telefonunu kapatan ya da uçuş moduna alan bir tane bile yolcu görmedim. Sürekli yalancı arıza veya telsize girişim oluyor. Bilgisi olmadığı halde ilgisi olan sanal kişiler tarafından yapılan talepler, aynı modda ve liyakatsız yetkililer tarafından kabul görüyor. Uçuş emniyeti riske sokuluyor. Buradan tekrar uyarıyorum, yayın yapan cihazlar uçağa gelmeden kapatılmalı, uçağı terk ettikten sonra aktive edilmelidir.
1 yıl önce 4 1
Km
Ateşi söndürdü, bataryayı buza koydu, inişi yaptı, peki emergency pencere neden kulandı?
1 yıl önce1 1
sisi
son yıllarda bu rus ticari savaş ucaklarına neler oluyor düşme yangın vb..
1 yıl önce0 0
Elektronik ?
Allah beterinden korusun.
1 yıl önce 5 2
Bakara kukara
Kadir inanır'a sormuşlar hiç kadın dövdünüz mü diye, o da Nisa suresinin söylediği kadar demiş. Bilime inanan saygı duyan hiç bir eğitimli insan bu saçmalıklara inanmaz.
1 yıl önce 0 0
Koruyor
Belki bu bi ikazı, önlem alınması için bizE göstersi. Belki uçağı düşmekten korudu. Gelişmenin inançla doğrudan etkisi vardır. İnanmayanların sınırlı kapasitede olacaklarını düşünüyorum. Unutmayalım ki sektörde tasarımdan güvenliğe neredeyse her karar vuku bulan bir olay sonrasında alınıyor, bazen de maalesef uçaklar düşünce. “Bunlar bir işaret sonucu ortaya çıkan olaylar. Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar şeylerle denizde akıp giden gemide, Allah'ın yukarıdan bir su indirip de onunla yeri ölümünden sonra diriltmesinde, diriltip de üzerinde deprenen hayvanları yaymasında, rüzgarları değiştirmesinde, gök ile yer arasında emre hazır olan bulutta şüphesiz akıllı olan bir topluluk için elbette Allah'ın birliğine deliller vardır.” Bakara 164
1 yıl önce 1 1
korumuyor işte!
İyilikler Allah'tan, kötülükler şeytandan! Bu kafayla siz herşeyi Allah'a havale edin. Din inancı gelişmemişlik göstergesidir.
1 yıl önce 3 2
Arff
Ya arff olmasaydi?
1 yıl önce 0 0
Cem
Bu çin malları piller çok alev alıyo. Malisef Lityum pilleri de çinlilerden başka kimse üretmiyo. Yasak ta koyamazsın ki yolcuya. Kargo uçağı düşmüştü pil yangını yüzünden. Riski çok.
1 yıl önce 0 0
İLGİLİ HABERLER
Venezuela’da askeri helikopter düştü: 7 ölü
Havacılık Haberleri2019-05-05 13:10:34
Ticari Uzay Uçuşları İçin Testler Başladı
Havacılık Haberleri2019-05-05 13:08:22
ABD'den bir skandal açıklama daha
Havacılık Haberleri2019-05-05 10:08:39