YUSUF ZENGİN

İşletmesi taşeron firma tarafından yapılan 34 TP 5873 plakalı İETT otobüsü İstanbul Havalimanı yolunda alev aldı. Otobusun boş olması olası bir faciayı önledi.

İstanbul Havalimanı- Atatürk Havalimanı arasındaki saat 06.00 seferini yapmak için Ayazağa Garajı’ndan hareket eden İETT otobüsü Arnavutköy Habipler Yolu’nda motor bölümünden çıkan alevler sonucu yandı. Otobüsün içinde herhangi bir yolcu olmaması ise faciayı önledi.

KİLOMETRE DOLDURMAK İÇİN

İstanbul Havalimanı-Atatürk Havalimanı seferini yapan otobüslerin Ayazağa Garajı’ndan hareket etmesinin nedeninin taşeron firmanın anlaşmasına göre kilometre doldurmak olduğu iddia edildi.

KORKULAN OLDU

İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı konuyla ilgili olarak, “Uzun zamandır Ayazağa Garajında taşeron firmaya hizmet sözleşmesi çerçevesinde işletmeye verilen belediye otobüslerinin günlük bakım onarımlarıyla rutin bakımlarının yapılmadığı yönünde şikayetler vardı. Bunun bir kazaya sebebiyet verilmesinden korkuluyordu. Korkulan oldu ve bu sabah içinde yolcu yokken otobüs yandı. Araçta yolcu olsa büyük bir facia yaşanırdı” ifadelerini kullandı.