YUSUF ZENGİN

Pakistanlı politikacı Khurram Nawaz Gandapur, GTA 5 oyununda bir uçağın manevra yapıp tırdan kurtulduğu videoyu gerçek sanıp uçağın olmayan başarılı pilotunu sosyal medya hesabından övdü. Daha sonra hata yaptığının farkına varıp tweet'ini kaldıran politikacı, sosyal medya kullanıcılarının alay konusu oldu.

Webtekno'nun haberine göre Pakistan'ın Awami Tehreek bölgesinin genel sekreteri Khurram Nawaz Gandapur, internette yayınlanan Grand Theft Auto (GTA) 5’te geçen bir bölümü gerçek sanarak sosyal medya hesabında paylaştı.

MUHTEŞEM BİR KURTARIŞ!

Yerel gazeteci bir pilotun son anda faciayı engellemek adına tırdan kaçış yaptığı videoyu paylaşarak pilota övgülerde bulundu. Gandapur, videoyu paylaştıktan kısa süre sonra olayı anladığı anda sildi ancak bazı kullanıcılar, bu paylaşımı çoktan arşivlemişlerdi: "Felaketle sonuçlanabilecek olan bir uçağın kıl payı kaçışı. Pilotun akıllılığı sayesinde muhteşem bir kurtarış."

‘FİZİK ÖĞRENMENİZ GEREKİYOR’

Bir Twitter kullanıcısı, Gandapur'un paylaşımı ile ilgili şunları söyledi: "Merhaba, bu bir simülasyon videosudur. Bu tarz durumlar gerçek hayatta mümkün değildir. Eğer olsaydı KLM ve Panam'ın çarpışması engellenebilirdi. Fizik öğrenmeniz gerekiyor."