YUSUF ZENGİN

Yaz dönemiyle yoğunluk yaşanan İstanbul Havalimanı'nın drone ile çekilen görüntülerinde ana terminal, önündeki alan, uçak taksi yolları, körükler, kule ile apron bulunuyor.

Türk Hava Yolları uçak bakım Hangarı olmayan, aynı yöne 2 pisti olan Tüm fazları 2028 yılında tamamlandığında dünyanın sayılı havalimanıları arasına gerecek, İstanbul Havalimanı'nın son hali havadan görüntülendi. Açıldığı günden beri uçuş trafiği her geçen gün artarak devam eden İstanbul Havalimanı'nın çekilen görüntülerde apron, terminal binası ve pistlere inen uçak görüntüleri yer alıyor.

Atatürk Havalimanı'nın ticari uçuşlara kapatılmasıyla gerçekleşen 'büyük taşınma'nın ardından İstanbul Havalimanı, 6 Nisan'dan itibaren tam kapasiteyle hizmet veriyor. Yaz sezonu ile birlikte İstanbul Havalimanı'ndan yapılan seferler yoğun şekilde ve aralıksız olarak sürdürülüyor.

Operasyonların hız kesmeden devam ettiği İstanbul Havalimanı'nı havadan görüntülendi. İşletmeci İGA tarafından drone ile çekilen görüntülere, ana terminal, apron, uçak taksi yolları, bir çoğu çalışmayan köprüler, kule ile apronun günün değişik saatlerindeki görüntüler yer alıyor.