Türk Hava Yolları’nın kabin memurları tarafından oluşturulan ‘’İyiliğe Uçanlar Platformu’’ Adana ve Mersin’deki çocuklarla buluştu.

THY Kabin memurlarından ve aynı zamanda platformun kurucularından olan Sinem Güldal, Feride Emre ve Seray Gürdal, önceki gün Adana Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu ile Mersin Akdeniz Kürkçü Abdülkadir Perşembe Vakfı Ortaokulu’nu ziyaret etti.

8 yıl önce İyiliğe Uçanlar Platformu'nu kurduklarını ifade eden THY Kabin Amiri Sinem Güldal, 3 bin gönüllü ile yola devam ettiklerini belirtti. Etkinlikte yer alan bir diğer isim de 5 yılı aşkım bir süredir THY'de kabin memurluğu yapan Feride Emre'ydi. Yaklaşık 4 yıl önce Sinem Güldal ile çocuklar için daha fazla neler yapabileceklerini görüştükten sonra platforma dâhil olduğunu belirten Emre, "’Annem ve babamın işitme engelli olması nedeniyle işaret dilini biliyorum. Böyle bir etkinlikte bulunmam ve işitme engelli çocuklarımız ile iletişimde olabilmek benim için çok önemli. Adana Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu’nda bulunan çocuklar, benim işaret dilini bilmeme çok şaşırdılar" dedi.

"Çocuklar bana; ne iş yaptığımı, uçakta neler yaptığımı, korkup korkmadığımı ve işaret dilini nasıl öğrendiğimi sordular" diye Feride Emre, çocukların yaşadığı mutluluğu görmenin paha biçilemez olduğunu söyledi.