YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanındaki simit sarayında satılan simit bu şekilde.!
Üstelik iki lira filan da değil, tam 7 lira. Eğer simit yerine taş yemek isterseniz, istanbul havalimanı dış hatlar F pieri giden yolcu katına gelin :))

Simit Sarayı, dünya havacılığının en büyük merkezi olan İstanbul Havalimanı’ndaki 7 mağaza açarak misafirlerine simit iki lira filan da değil,tam 7 liralık simitle ağırlamaya başladı.

Büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine pek çok alanda dünyaya örnek olacak yeni havalimanının ilk fazı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan yeni havalimanında bulunan 7 Simit Sarayı mağazası açılış günü misafirlerini ağırladı.

Mağazalarını; AVM’ler, havalimanları, üniversiteler, kamu kurumları, stadyumlar, fuar alanları, hastaneler, akaryakıt, metro ve tren istasyonları, toplu konut alanları ve perakende caddelerinde konumlandırarak farklı müşteri segmentlerine ulaşan Simit Sarayı, dünyanın en büyük havacılık merkezi olan İstanbul Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda bulunuyor. Simit Sarayı’nın, Türkiye dahil 25 ülkede mağazaları bulunuyor.

Açılış törenine katılan Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, İstanbul Havalimanı’nda yatırımlarının süreceğini belirterek, “Dünyanın en önemli merkezlerine Simit Sarayı Mağazası açıyoruz. Farklı ülkelerde havalimanları başta olmak üzere, transit merkezlerinde mağazalarımız var. Dünyanın yeni havacılık merkezi olmasını beklediğimiz İstanbul Havalimanı’nda da global ölçekte hizmet vereceğiz” dedi. Yeni havalimanının; tüm dünya markalarının mağaza açmak istediği bir yapıda olduğunu belirten Kavukcu, “Havalimanının yeni fazları devreye girdikçe, biz de mağaza sayımızı artıracağız” dedi.