Havacılık hem askeri hem de sivil olarak son yılların en türbülanslı yılını yaşıyor. Bunun yansıması da Dubai Air Show’da olacak. Yılın son havacılık fuarı, 17 Kasım'da kapılarını açıyor.

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticaret kenti Dubai’nin ev sahipliği yaptığı organizasyon, 21 Kasım’a kadar El Maktum Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Kokpit.aero size gelişmeleri Dubai’den bildirecek.

Amerikan, Avrupalı, Rus imalatçıların yanı sıra aralarında Türkiye’nin de olduğu 80 ülkeden 1200’den fazla katılımcı ile kapılarını açıyor. 16’ıncı kez kapılarını açıcak fuarın ilkeleri arasında Airbus’ın uzun menzilli yolcu uçağı A330neo, Rusların Mi-38 helikopteri, Boeing’in KC46 tanker uçağı bulunuyor. Uçuş gösterisi yapacak uçaklar arasında ev sahibi olarak Birleşik Arap Emirliklerinin akrobasi ekibi olan Al Fusan, ile birlikte Fransız akrobasi ekibi Patrouille de France yer alıyor. Bu arada Fransızlar, 8 yıl aradan sonra tekrar Dubai Air Show’da.

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU

Savaş uçağı kategorisinde İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) Eurofighter Typhoon, Fransa Hava Kuvvetleri Dassault Rafale, ev sahibi Birleşik Arap Emirliği Savunma Bakanlığı Mirage 2000 ve F-16 tipi savaş uçağı ile sahne alacak. Dubai Airshow’da uçuş gösterileri fuar süresince saat 14:00 – 17:00 arasında gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’DEN HANGİ ŞİRKETLER KATILIYOR

Fuara Türkiye’den bölgede ciddi ihracat başarısı yakalamış Roketsan en büyük katılımcı olarak yer alıyor. Türk Hava Yolları Teknik ise yeni havayolu şirketlerine bakım vermek üzere pazarı yokluyor. 

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU