Mesafeleri kısaltsa da bazıları için uçak yolculuğu korku ve stres sebebiyle işkence haline gelebiliyor. San Francisco Havaalanı işletmesi yolcuların stresini azaltmak için havaalanına terapi domuzu getirdi. İşte San Francisco Havaalanı'nın terapi domuzu Lilou.

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU

Uçak yolculuğu kimi için en kolay ve eğlenceli seyahat, Kimi için ise stres ve korku anlamına geliyor. Havaalanı işletmecileri korku anlarını en aza indirgemek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. San Francisco Havaalanı da çareyi terapi domuzu Lilou'da buldu.
ABD’deki birçok havalimanında terapi köpekleri görev yapıyordu. Bu köpekler günün belli saatlerinde bakıcılarıyla birlikte yolcular arasında dolaşıyor, yolcularla oyunlar oynuyordu. San Francisco Havaalanı ailesine bir de dişi domuz Lilou’yu kattı.

Başında pilot şapkası, ayak tırnaklarındaki kırmızı oje ile Lilou, havaalanının maskotu haline geldi. Yolcular uçuş öncesi yaşadıkları stresi onunla oyunlar oynayarak ve fotoğraf çekerek azaltıyor.

Havaalanı çalışanları da Lilou’ya olan ilgiden memnun.

San Francisco Havaalanı’nın terapi domuzu Lilou aynı zamanda, mini piyano çalabiliyor ve bazı sesleri taklit edebiliyor.

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU