NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU

AtlasGlobal Havayolları’nın 16 Aralık’a kadar uçuşlarını durdurmasının ardından şirketten resmi açıklama geldi. 

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU

Atlasglobal, bir açıklama yayınlayarak bugünden başlayarak 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici olarak operasyonlara ara verildiğini duyurdu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'nin köklü özel havayolu şriketlerinden Atlasglobal'in flaş bir kararla uçuşlarını durdurması hem havacılık hem de ekonomi sektöründe şok etkisi yarattı. Şirket kararını yazılı bir açıklamayla duyururken, açıklamada şu ifadeler yer almıştı; "Havayolumuz tarafından alınan karar ile sizlere farklı bir uçuş deneyimi sunabilmek amacıyla yeniden yapılanma sürecine girmiş bulunmaktayız. 26 Kasım 2019 itibariyle 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici süreyle operasyonlarımıza ara verilmiştir."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Bakanlığın açıklamasında, "Atlas Global Havayolları, 21 Aralık 2019 tarihine kadar tarifeli uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştır. Firma, söz konusu dönem içinde uçuşunu yapamayan yolcularla ilgili bilgileri 15 Aralık 2019 tarihine kadar tespit ederek, söz konusu süreç nedeniyle oluşabilecek mağduriyetleri gidereceğini bildirmiştir. Atlas Global Havayolları’nın belirttiği süre içerisinde bilet alan yolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektir" denildi.

NEWS OF SKY DERGİSİ ARALIK SAYISI  TIKLA OKU