Madrid'den Amsterdam'a bir Air Europa uçuşundaki yolcular, aşırı hava koşullarının uçağın birden fazla denemeye inmesini engellemesi üzerine Pazar günü dehşete düştü . Bir kadının çalkantılı uçuş sırasında çekilen görüntülerde histerik olarak çığlık attığı bile duyulabilir.

Pazar günü öğleden sonra 300'den fazla yolcu taşıyan Amsterdam'a bağlı uçuşun Storm Ciara'ya yakalandığı ve Schiphol Havalimanı'na inişte başarısız üç girişimin ardından uçağın İspanya'ya dönmesini sağladığı bildirildi.

Uçuş sırasında bir yolcu tarafından kaydedilen bir videoya göre, en az bir kadın türbülanstan o kadar sıkıntı çekti ki, uçak sallanırken “oh Tanrım” ı tekrar etmeden önce çığlık atıp histerik olarak kameradan ağladığını duyabildi.

Yolcu Mark Haagen, Hollanda haber çıkışı RTL Nieuws'a türbülansın çok kötü olduğunu, insanların “çığlık attığını ve pukladığını” söyledi.

"Schiphol'un üzerindeki türbülans çok büyüktü. Pilot, son anda iki kez inişi gerçekten durdurdu. Pistin 150 metre (490 feet) üzerinde tekrar yola çıktık. Gerçekten serin değil," dedi.

“Bagaj ileri geri uçtu. Uçmaya alışkınım, ama bunu hiç yaşamamıştım ”diye ekledi türbülans.