Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti AbuDhabi merkezli etihad, filosundaki uçakların tamamına yakınını coronavirus nedeniyle yere indirip Abu Dhabi Havalimanı’nda park etti.

ABU DABİ 25 MART 2020 WAM Etihad Havayolları, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'ndan iki hafta boyunca uçuşların askıya alındığını duyurdu ve ilgili yetkililer tarafından daha fazla direktife tabi tutuldu.

Havayolu tarafından Salı akşamı yayınlanan bir açıklamaya göre, duyuru BAE'nin Ulusal Acil Durum Krizi ve Afet Yönetimi Otoritesi (NCEMA) ve Genel Sivil Havacılık Otoritesi (GCAA) sonrasında BAE'deki tüm gelen, giden ve transit yolcu uçuşlarını askıya alma yönergesini ileri sürdüler.

Bu karar, yeni koronavirüsün (COVID-19) yayılmasını sınırlamak ve vatandaşları, sakinleri ve uluslararası yolcuları korumak için verildi.

Etihad Havayolları, 24 Mart Salı günü BAE dışında olan uçakların planlandığı gibi Abu Dabi'ye, 25 Mart Çarşamba günü son gelişiyle, mevcut hükümet tarafından getirilen kısıtlamalar altında BAE'ye girmesine izin verilen yolcuları taşıyacağını açıkladı.

BAE havayolu, "Bu zorlu dönemde müşterilerimize yol açacak her türlü rahatsızlık ve aksaklıktan dolayı derinden özür dileriz. Ekiplerimiz, müşterilerine yardımcı olmak ve seçeneklerine tavsiyelerde bulunmak için her türlü çabayı göstermeye devam edecektir." dedi.

Etihad Havayolları, BAE ve uluslararası hükümet ve düzenleyici otorite direktiflerini takip etmeye devam ettiğini ve etkilenen müşterilere yardımcı olmak için bir acil durum planı uyguladığını doğruladı. Havayolu, kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra hizmetlerin sürdürülmesini her zamanki kanalları üzerinden açıklayacağını söyledi.