Amerikan filosunun bir kısmının depolandığı Tulsa Havalimanı'ndan yeni drone görüntüleri.

ABD’li havayolu American Airlines, 16 Mart’tan itibaren ABD’den uzun mesafeli uluslararası uçuşlarını aşamalı olarak askıya almaya başladı. Şirket, 6 Mayıs’a kadar yurt dışı uçuş kapasitesini yüzde 75, yurt içi kapasitesini ise Nisan ayında yüzde 20 azaltmayı planlıyor.

United Airlines, 16 Mart’tan sonra askıya alınan Houston-Londra ve Denver-Londra hariç 20 Mart’a kadar Avrupa’dan ABD’ye düzenli seferlerini sürdürmeye devam edecek. 20 Mart’tan sonra Londra ve Frankfurt’a günlük üç uçuş yapacak olan United, Münih’e günlük iki uçuş, Dublin, Amsterdam, Brüksel, Paris ve Zürih’e günde tek uçuş, Lizbon’a ise haftada dört sefer icra edecek.

Singapur Hava Yolları da bugün bir açıklama yaparak, kapasitesini yüzde 50’ye indirdiğini açıkladı. Havayolu şirketi 1 Nisan’dan itibaren İstanbul uçuşlarına da 1 Mayıs’a kadar ara verdiğini duyurdu.

Vietnam Airlines, 25 Mart’tan itibaren tüm uluslararası uçuşlarını durduracağını açıklarken, Etihad da Türkiye dahil seferlerinin iptal sürelerini şimdilik 30 Nisan’a ötelediğini duyurdu.