İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın CEO'su Kadri Samsunlu sosyal medya hesabından paylaştı: 60 bin yolcuyu geçtik. Daha da iyi olacağız.

Biz @igairport‘ta gerekli tedbirleri, tüm paydaşlarımızla birlikte ilk günden itibaren aldık. Yolcularımızdan da uyarıları dikkate almalarını rica ediyoruz. Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğunu unutmayalım. İyi uçuşlar.

Kadri Samsunlu kimdir?

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın CEO'su Kadri Samsunlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, evli midir, hangi okuldan mezundur?

Samsunlu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1991 yılında mezun oldu, işletme yüksek lisansını Missouri Üniversitesinde tamamladı. Çalışma hayatına mali analist olarak başlayan Samsunlu, 1995- 2006'da çeşitli yatırım şirketlerinde genel müdür ve yönetim kurulu üyesi sorumluluklarını üstlendi. Samsunlu, 2006 itibarıyla 3 yıl boyunca Romanya ve Türkiye'de yatırım ve kurumsal finansman danışmanlığı yaptı, 2009 yılından itibaren de enerji, inşaat, turizm, gayrimenkul, deniz yolu taşımacılığı ve havalimanı işletmeciliği sektörlerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı.