Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

MERHABA

Bir gazeteci için en önemli şey, hiç kuşku yok ki; okurlarıyla birlikte olmaktır. Bu nedenle; uzun bir aradan sonra yeniden birlikte olmanın heyecanı sardı dersem, abartmış olmam.

Ayrı kaldığımız süreçte; dünyada ve Türkiye'de çok ciddi değişiklikler yaşandı. Özellikle Türkiye; bölgesinde ciddi manada bir 'GÜÇ' olmaya başladı. Bunu 'KARARLI' bir dış politikayla da ortaya net bir şekilde koydu.

Gözlemlediğim şey...

Bu kararlılığın vatandaş üzerindeki olumlu etkisi...

Sizler de kabul edersiniz ki; dış politikadaki 'PASİF DURUŞ' ve 'ÖLÜ TOPRAĞI' AK Parti hükümetinin ve özellikle de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı tutumu ile şekil değiştirdi. Bugün gelinen noktada; Türkiye'nin her konuda söz sahibi bir duruş sergilediğini söylemek mümkün. Bu da vatandaşın Türk olmanın verdiği gururla hareket etmesine neden oluyor.

En bariz gösterge...

Yurt dışına yapılan yatırımlar.

Hemen hemen her ülkede Türk yatırımcılar cirit atıyor. Hem oralarda yatırım yapıyorlar, hem de o ülkelerin yatırımcılarını ülkemize kanalize ediyorlar.

Türk dış politikasındaki bu bariz değişikliğin ülkemize kazandırdığı bir başka artı da; 'ARAP SERMAYESİ'nin yavaş yavaş Türkiye'ye yönelmesi. Aldığımız duyumlara göre; Arap yatırımcılar büyük paralarla yatırım yapmak için Ankara'nın yollarını aşındırmaya başlamışlar.

...

Ülkemizde de çok ciddi değişimler yaşanıyor. Önemli projeler bir bir hayata geçiriliyor. Şöyle bir bakıldığında; hemen hemen her ilde şantiyeleri görmek mümkün. Konut, eğitim ve sağlık alanlarındaki yatırımlar özellikle dikkat çekenler.

...

Demokrasi alanında da ciddi değişiklikler yaşıyoruz. Bu konuda atılan adımlar; ülkemizin AB ile entegre olması yolunda önemli bir kriter.

Ancak tüm bu olumlu gelişmelere sekte vuran bir olgu var.

TERÖR...

Türkiye'nin gelişmesinden ve bölgesinde bir güç olmasından korkan egemen devletler; her zamanki 'OYUNLARINI' bu 'TERÖR' denen ve dili, dini, ırkı olmayan 'KİRLİ SAVAŞ' vasıtasıyla sahnelemeye çalışıyorlar.

Ancak...

Kazın ayağı artık eskisi gibi değil...

Türkiye bu konuda da gereken her tür tedbiri, kararlı bir şekilde uygulamaya koymaya başladı. 'DEMOKRASİ'den taviz vermeden, profesyonel ekiplerle bu belanın da aşılacağını yakında herkes görmüş olacak.

...

Kısacası...

Ülke olarak önemli ve ciddi bir süreçten geçiyoruz. Unutmayalım ki; hükümetlerin başarısı, biraz da vatandaşların tutumlarıyla eş orantılıdır. Herkes hakkını arayacak, ancak yasalara karşı da saygılı olcak.

Bu 'VATAN' hepimizin...

Yapacağımız her işin, bu ülke çıkarına olması için çaba gösterdiğimiz sürece, sahnelenmek istenen oyunlara alet olmadığımız sürece, inanın bizim sırtımız yere gelmez.

Herşeyin gönlünüzce olması dileği ile...

Yeniden MERHABA...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin