Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

Başaramayacaksınız!...

Türkiye Cumhuriyeti ne zaman bir hamle yapsa; hainler ve işbirlikçileri harekete geçiyor.

Bunun son örneğini geçtiğimiz günlerde yaşadık. Baharın müjdecisi Nevruz'u bahane eden hainler, yine yüreklere ateş düşürdüler. Biri şehir içinde, 5'i Cudi Dağı'ndaki operasyonda olmak üzere altı Özel Harekat polisimiz ne yazık ki; Hak'kın rahmetine kavuştu.

Her şeyin tartışıldığı, hiç bir yapılanın yapanın yanına kar kalmadığı, atılım üstüne atılım yapılan bir dönemde ortaya çıkan bu tavır; ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen güçlerin her zaman baş vurduğu kanlı ve kahpe bir oyundan başka bir şey değildir. Altı Özel Harekat polisinin şehit edilmesi ile bir şeyleri çözeceğini sanan hainlerin bu girişimleri sanılmasın ki bir sonuç verecek. Onlar da biliyorlar ki; güçlü bir yapısı olan ve devlet geleneğinden asla kopmayan Türkiye Cumhuriyeti böyle oyunlara prim vermeyecektir.

Unutulmasın ki; bu türden girişimler geçmişte de oldu.

Sonuç...

Türkiye hala dim dik ayakta...

Bu geçmişte böyle oldu...

Gelecekte de böyle olacaktır.

Kimsenin kuşkusu olmasın.

...

Buradaki asıl sorun; yaşanan olayların Meclis'teki bir parti tarafından körüklenmesi. Bu devletin ve milletin ekmeğini yiyen ve ülkenin olanakları ile keyif çatan bu şahısların yaptıkları; milletimizin geleceğine dinamit koymaktan başka bir şey değildir. Bana göre; Kürt vatandaşların artık gereken tepkiyi (ki yapılmaya başlandı) ortaya koymaları gerekmektedir. Çünkü; başkalarının oyununa alet olan bu sözüm ona vekiller, ortaya koydukları tavır ile Kürt vatandaşların üzerinden prim yapma peşindeler. Buna alet olmamak ve gereğini yapmak için hareket zamanıdır. Her geçen gün, aleyhimize işlemektedir.

Çevremizin ateş çemberine döndüğü bir dönemde...

Ülke içinde kaos yaratmak, ortamdan yararlanarak pay kapmak hevesinde olanlar unutmasınlar ki; bu millet kanıyla, canıyla, dişiyle, tırnağı ile bu ülkeyi kurmuştur. Asla ve asla da bu vatanı kimseye parçalatmayacaktır. Bunu deneyenler; zamanı geldiğinde en sert cevabı alacaklardır.

Bu geçmişte de bu böyle olmuştur...

Gelecekte de böyle olacaktır.

...

Askere, polise, kamu binalarına, devlet araçlarına zarar vererek ve vatandaşların yoğun olduğu yerlere saldırılar düzenleyerek bir korku havası yaratma çabasında olanlar; eninde sonunda hak ettikleri tokadı yiyeceklerdir. Bu kararlılık; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da net bir şekilde açıklandı. Yani devlet bu konuda asla taviz verilmeyeceğini ortaya koydu. Bunu koyarken; yapılan reformlardan, yani vatandaşların refahının artırılması ve demokrasinin tam manası ile işler hale getirileceği kararlılığından taviz verilmeyeceği de açık bir şekilde dile getirildi.

Bunun anlamı şu...

Ne kadar yırtınırsanız yırtının...

Türkiye Cumhuriyeti büyümeye devam edecek. Ne dış mihraklar, ne de onların içerdeki yardakçıları siz hainler bunu engelleyemeyeceksiniz. Vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda gereken ne ise; bu ülke yapmaya hazırdır. Şehit olmaya da, gazi olmaya da, savaşmaya da....

Bu böyle biline...

VESSELAM!..

-----------------------------------

Bir yere bağlı olmadan, birileri tarafından desteklenmeden, yayıncılık çizgisiniden tavizde bulunmadan; doğru, tarafsız, objektif habercilik yapmak her babayiğidin harcı değildir. Gökyüzü Haberci bunu başardı. Doğru, objektif, tarafsız, ilkelerinden taviz vermeyen yapısı ile bugünlere geldi. Tam 14 yıldır aralıksız yayın yapma başarısını sergileyen Gökyüzü Haberci çalışanlarını tek tek kutluyorum. Daha büyük başarılara imza atmanız temennisi ile... Nice bağımsız yıllara

Selam ve saygılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin