Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

YETER Kİ; OYUNA GELMEYELİM!...

Hükümetin 'terörün çözümü' konusunda 'kararlılıkla' hareket etmesi yine birilerini tedirgin ettti. Atılan her olumlu adımı baltalamak adına neler yapılmıyor neler.

Eski dosyalar karıştırılıyor...

Bakan ve milletvekillerinin sözleri çarpıtılıyor...

Olması gerekenler gerçekleştirildiğinde; öküz altında buzağı aranıyor...

Barış ve demokrasi adına yapılan tüm girişimler elden geldiğince sabote edilmeye çalışılıyor...

...

Ancak...

Tüm bu olumsuzluklara rağmen 'kararlılığını' bozmayan bir isim var: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.

Kendisini Türkiye'nin geleceği açısından büyük bir avantaj olarak görüyorum. Ülkemizi belki de 50 yıl geriye götüren 'terör' konusunda tavrını ve tarzını asla bozmayan Başbakan Erdoğan bakın bu işin bitmesi için kararlılığını hangi sözlerle dile getiriyor: ''Terör örgütünün eylemlere son vermesi ve yurt dışına çekilmesi, silahı bırakması için ne yapmak gerekiyorsa diyoruz onu yapsın, biz elimizden gelin desteği verilim. İlgili tüm kurumlarımızı çalıştırıyoruz. Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır, ortak dileğidir. Bu yolda azimle sabırla kararlılıkla çaba göstermeye devam edeceğiz.''

...

Dikkat edin!..

'...SABIRLA' diyor.

Bunun anlamı şu: ''Kim ne yaparsa yapsın, bu işi mutlaka ve mutlaka çözeceğiz ve bu ülkenin kara talihini mutlaka ve mutlaka değiştireceğiz.''

...

Değerli okurlarım...

Bu ülke son elli yılda çok zaman kaybetti...

İyisiyle ve kötüsüyle ciddi bir süreçten geçtik ve bugünlere geldik. Zaman artık eski zaman değil. Dünyada ciddi bir değişim yaşanıyor ve bu değişim ne yazık ki özellikle bizim coğrafyamızda yaşanıyor. Çevremiz adeta bir ateş çemberi ile çevrilmiş durumda.

Böylesi kritik bir dönemde tek şansımız; kelleyi koltuğa almış, kararlı, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, yola çıktığı ekibi iyi seçen ve cesarette sınır tanımayan bir lidere sahip olmamız.

Eğer bu şansımızı iyi değerlendirirsek; ülke olarak güzel günlerin bizi beklediğinden şüpheniz olmasın. Sayın Başbakan'ı yakından tanıyan birisi olarak bunu net bir şekilde ortaya koymaktan çekinmiyorum.

Yeter ki; birlik ve beraberlikten ödün vermeyelim...

Yeter ki; oyuna gelmeyelim...

Yeter ki; sahip olduğumuz değerlere sahip çıkalım...

Unutmayın/unutmayalım: Başka TÜRKİYE yok!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin