Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

Atatürk Havalimanı'nın yeni Mülki Amiri Mehmet Türk...

İstanbul Atatürk Havalimanı...
Günde ortalama 700-730 uçağın inip kalktığı ve yaklaşık 82,000 yolcunun giriş çıkış yaptığı nokta...
Modern bir havalimanında olması gereken her çeşit donanıma sahip; on binlerce çalışanı ile bir ilçe kadar büyük ve sorunları olan yer.
Türkiye'nin en büyük havalimanı...
Avrupa'da övgüyle söz edilen önemli havalimanlarından birisi...
Ve transit uçuşların cazibe merkezi...
...
İşte böylesi devasa bir yerin idare amirliğine atandı Mehmet Türk...
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra; İskilip, Viranşehir ve Kangal'da Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunan Türk; yurtdışı görevi kapsamında, 1992-1993 yılları arasında İngiltere Oxford'da mesleki eğitim aldı. Yurt dışından döndükten sonra Aydıncık, İdil ve Kığı'da kaymakamlık yaptı. Hakkari, Uşak ve Rize Vali Yardımcılığı'ndan sonra İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atanan Türk; iki yıl kadar süren Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Mülki İdare Amirliği'nin ardından, geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri olarak görev yapmaya başladı.
Ülkemizin hemen hemen her ilini ziyaret eden ve dünyanın birçok ülkesinde gözlem yapma fırsatı bulun Mehmet Türk'ün, ülkemizin dünyaya açılan en önemli kapılarının başında gelen Atatürk Havalimanı'nda önemli yeniliklere ve başarılı çalışmalara imza atacağı muhakkak...
Güvenilir ve konforlu yolculuk için başta kamu kurumları olmak üzere; terminal işletmesi, havayolu şirketleri ve hizmet veren tüm sektörler arasında uyumlu bir koordinasyon için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Vali Türk; ''Ulaşılan bugünkü hizmet kalitesini, güvenlik ve konfordan taviz vermeden her gün daha da ileri taşımanın gayreti içerisinde olacağız'' diyor.
...
Sayın Mehmet Türk'ün işi kolay değil...
Çünkü; yazımın başında da belirttiğim gibi, Atatürk Havalimanı başlı başına bir şehir ve çok hızlı bir yaşam var. Hal böyle olunca da; çok titiz bir çalışma içinde olmak ve dikkat etmek gerekiyor. Vali Mehmet Türk'ün bu kapasiteye sahip olduğu, daha önceki görevlerinde elde ettiği başarıları ile ortada...
Bir başka açıdan söylemek gerekirse; Sayın Mehmet Türk'ün bu yeni ve zor görevinde daha da fazlası için elinden geleni yapacağı ve birçok yeniliğe imza atacağı bir gerçek.
Kendisine Atatürk Havalimanı'na 'Hoş geldiniz' diyor; yeni görevinde başarılar diliyorum...
Allah utandırmasın!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin