Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

Sayın Erdoğan: Durmak yok, yola devam!..

Hep söylerim; 'siyaset cesaret işidir' diye...
Hele hele de bu siyaset Türkiye'de yapılıyorsa; çok daha cesaretli olmayı gerektirir. Bırakın elinizi, kafanızı ortaya koymanız gerektiğini söylemek sanıyorum abartı olmaz.
Geçmişe şöyle bir göz attığımızda; siyasetin hiç de iç açıcı yapılmadığını, çıkarların ve dayatmaların etkin olduğunu, dış etkenlerin siyasetimiz üzerinde 'Demoklesin kılıcı' gibi her daim sallandığını görürüz. Öylesine karmaşık bir yapıdır ki bu; dürüstçe siyaset yapmak, vatananın ve milletin geleceği için bir şeyler ortaya koymak hayali ile yola çıkanlar bile, bir süre sonra bu acımasız yapı içerisinde un ufak olup giderler.
Gittiler de...
Ama bu acımasız yapının da bir sonu olmalı, bu ülkenin kaderi artık değişmeliydi. Yeniden şekillenen dünyada hak ettiği yeri alması gereken; geçmişi sayısız başarılarla dolu bu ülkenin/milletin tek bir şeye ihtiyacı vardı.
Kararlı ve ne istediğini bilen bir lidere...
Ve onunla uyumlu çalışacak bir kadroya...
Şükür ki...
İkisi de oldu.
Siyasetin her aşamasından geçen ve onun deyimi ile 'ustalık' dönemine ulaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun deneyimli ekibi...
Türkiye bu iki güçle yeni bir yola giriyordu artık... Recep Tayyip Erdoğan'ın deyimi ile 'geri dönülmez bir yola'... Hedefin 2023 olduğu yola...
İşte bu gaye ile 'Bismillah' diyerek yola koyulan; içte ve dışta bütün dengeleri altüst eden, kararlı, ne istediğini iyi bilen, tek gayesi ülkesinin dünya klasmanında hak ettiği yeri almasını sağlamak olan Recep Tayyip Erdoğan vardı artık.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı...
Dışarıdan beslenen...
Egemen güçlerin maşası olmaktan geri kalmayan...
Geçmişini bilmeden yaşayan...
Silik...
Kişiliksiz...
Çıkarcı kişilerin hedefi haline gelen...
Ve her fırsatta saldırıya maruz kalan bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan. Ülke gündemini yıllardır meşgul eden ve bir virüs gibi için için kemiren terör belasını çözme yolunda hayatını ortaya koymaktan geri kalmayan bir lider.
Son günlerde yaşananlara baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanı'nın önceki dönemlerden daha fazla desteğe ve morale ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Bu nedenle; vatanını seven ve bu ülkenin kalkınması için çaba sarf edenlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şu günlerde daha fazla destek olmaları gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın da moralini bozmadan, hiç bir şeyden etkilenmeden yoluna kararlılıkla devam etmesini candan istiyorum.
Sayın Erdoğan...
Unutmayın ki; etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş bu ülkenin, bu milletin size ihtiyacı var. Hem de eskisinden çok daha fazla... Unutmayın ki; halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanısınız. Bu her siyasetçiye nasip olmayacak bir durumdur. Halkın arasından çıkmamanız, her zaman onların arasında olmanız doğru bir yaklaşım. Kim ne derse desin; halktan kopmayın. Halkla iç içe olmanız en doğrusu. Hiç bir şey sizi yıldırmasın; bu millet daima sizin yanınızda...
Sizin de her fırsatta vurguladığınız bir sözü hatırlatmak isterim: Durmak yok, yola devam...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin