Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

Erdoğan Neden Hep Kazanıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kere daha kazandı. 

Sürpriz miyidi? Hayır... 

Şaşırdık mı? Yine hayır... 

Çünkü, beklenen sonuçtu...

Bu seçim sürecinde farklı olan tek şey, muhalefet tarafındaydı. Çok heveslendiler. "Bu kez tamam" havasındaydı çoğu. Hepsi  boyunun ölçüsünü aldı... 

Hatırlarsınız, bir önceki yazımın başlığını "Seçimlerde tahminlerim hep doğru çıkıyor" diye atmıştım. Ve demiştim ki:  "Yıllardır onlarca seçimde oy kullandım. Seçimler öncesi tahminlerimde hemen hemen hiç yanılmadım diyebilirim. 24 Haziran seçimleri için yarış kızışmaya başladı. Adaylar için araştırma şirketleri hergün değişik sonuçlu tahminlerle kamuoyunun önüne çıkıyorlar. Ben, bu araştırma şirketleri gibi elastiki sonuç vermeyeceğim. Gözlemlerime ve tecrübelerime güvenerek, ilk turda en az yüzde 55 Recep Tayyip Erdoğan kazanır diyorum."

Özetle, ilk tur için yüzde 55 ile Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağını günler öncesinden bildirmiştim. Tahminime çok yakın bir yüzde ile Erdoğan yeni bir zafer daha elde etti. 

Bu zaferi, tek başına ne siyaset kuramları, ne sosyoloji bilimi açıklayabilir. Sözü uzatmadan söyleyelim; Erdoğan başarısının sırrı, yola çıktığı ilk günden beri davasına olan sarsılmaz inancı, bu yoldaki samimiyeti. Bunu en net seçim sonuçlarının açıklandığı gece yaşadık. Kazandığı büyük zafer belli olmuş, ülkenin her yerinden kutlama sesleri yükseliyor, dünya liderlerinden tebrik telefonları yağıyordu. 

Erdoğan, Huber Köşkü'nün önünde büyük bir sevinçle bekleyen vatandaşları selamlamak üzere dışarı çıktı. Tam o sırada küçük bir çocuk talihsiz bir kaza yaşadı. O andan itibaren, Cumhurbaşkanı için öncelikli konu, 6 yaşındaki küçük çocuğun acısına ortak olmak oldu. Dünyanın gözlerini çevirip siyasi bir zafer konuşması beklediği o ilk anda, önce milletine teşekkür etti ve hemen sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı çocuğun kaldırıldığı hastanenin yolunu tuttu.

Birileri, Erdoğan neden hep kazanıyor sorusunun cevabını, hayatın bu sahici ayrıntıda bulabilirler. Ona kazandıran, her şeyden önce insanlığı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan şahsında bu davaya inanan herkesin zaferi kutlu olsun. Milletimizin feraseti, böylesi bir liderlik azmiyle buluşunca, Türkiye'nin önünde yepyeni bir sayfa açıldı. Ülkemize, milletimize, bölgemize ve tüm mazlumlara hayırlı olsun.

Türkiye dönülmez bir yola girdi. Bu yolun sonunda, potansiyelini değerlendirmiş, iç huzurunu sağlamış, bölgesinde güçlü bir ülke umudu var. 

Yeni sistem, hedeflendiği gibi işlerse, bundan tüm millet kazançlı çıkar.

Mustafa BURSALI

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin