21 Yıldır İnternet sitemiz ve "NEWS OF SKY"Dergimizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her ay on binlerce para harcıyoruz! Sitemizdeki reklam alanlarına "BENNER"ve"NEWS OF SKY" Dergimize ilan verebilirsiniz. [email protected]

2019 yılında Corendon Havayolları yolcularında yaşananlar ve havayolunun 2019 yılına damga vuran yıl boyunca yaşadıkları ve yaşattıkları.

Corendon Havayolları yöneticileri 2019 yılında eğlenip içtiler, yolcular şikayetvar sitesinde çaresizce çözüm ararken, şikayetleri görmezden geldiler.

İşte o şikayetler:

Corendon Havayolları Sebepsiz Bilet İptali

Corendon Airlines'dan aldığım uçak biletini (İzmir-Hannover) sistemlerindeki hatalarından dolayı yanlış hesaplamışlar ve bileti aldıktan 4 gün sonra iptal ettiler. Ben bu arada otel ayarladım ve ücretini ödedim saçma sapan bir sistemin mağduriyetini yaşamaktayız. Bu durunu hukuksal platformda da devam ettireceğim.

Candaş

Corendon Havayolları Bilet İadesi!

Corendon hava yollarından bir Flex uçak bileti aldım. İade etmek istiyorum sürekli ısrarla aramama rağmen kimse telefonlarıma çıkmıyor.

Corendon Havayolları Gerçekte Olmayan Uçuş

06.12.2019 tarihli Stuttgart-İzmir uçuşu için havalimanına gittik ve bir ilki yaşadık. Yer hizmetleri böyle bir uçuşun olmadığını söyledi. Elimizde biletler var ama uçuş yok:) Mecburen ***'den bilet aldık ama malum son dakika olunca fahiş fiyata. Hem maddi hem manevi yıprandık.

Oğuz

Corendon Havayolları Uçuş Değişikliği

03/12/2019 tarihinde Köln boon havaalanın'dan İzmir ADB havaalanına olan XC1026 numaralı uçuşum Sunexpress firması ile 2 saat önceye çekilmiş olduğunun tarafıma bildirilmemesi sonucu uçuşu gerçekleştiremedim. Durumu havaalanına gittiğim zaman oradaki görevlilerden öğrendim. Benimle birlikte 20 yolcu daha aynı mağduriyeti yaşamış olup uçuşu gerçekleştirememiştir. Tekrar son dakika farklı bir firmadan bilet satın alarak dönüş yapmak zorunda kaldık. Şikayetimi corendon'a ilettiğimde 14 gün önce mail attıklarını belirterek şikayeti reddettiler. Gerekli şikayeti Sivil Havacılık Yolcu Hakları birimine de yapmış bulunmaktayım.

Sevgi

Corendon Havayolları Uçuş Değişikliği Ve İptali

Biz üç kişi Milano'dan İzmir'e gitmek için yolcu sorumluluğunda Milan-Stuttgart-İzmir Sıralamasında iki uçuş ayarladık. Uçuşlardan Stuttgart İzmir ayağı Corendon Havayolları'na aitti. İlk olarak uçağımız babama sadece Türkçe bilen babama Almanca dilinde bildirilmiştir. Bu sebeple maile anlam veremeyip uçuşun değiştiğinden (erkene alındığından) ancak check-in açıldığında haberimiz oldu ve Milan-Stuttgart ayağı için yeni bir bilet almak zorunda kaldık.

Ayrıca havaalanına gittiğimizde 6 Aralık tarihli üç uçak biletimizden birinin uçuştan bir gece önce nedensiz bir şekilde iptal edildiğini öğrendik. Almanya'da iken ne Alman Numarasına ne de Türkiye Numarasına ulaşamadık. Uçağın yarısından fazlası boş olduğu halde uçuş görevlilere bizlere yardımcı olamayacaklarını söylediler. Sonuç olarak bir bilet daha almak zorunda kaldık. Bu süreçte hiçbir şekilde Corendon Havayolları'na öncesinde sorun sırasında ve sonrasında belirttikleri saatlerde ulaşamadık. Biz ailecek yabancı bir ülkede ziyadesiyle mağdur olduk.

Nevzat

Corendon Havayolları İngilizce Duyuru Sorunu!

10-12-2019 uçuşta Corendon Havayolları duyurularını önce İngilizce olarak yapmaktadır benim bildiğim önce Türkçe yapılması gerekir çünkü ülke Türkiye'dir uyarım üzerine özür dilenmiştir, ama bu beni çok üzmüştür ilgililerin bu konu ile önlem almalarını rica ederim.

Mustafa

Corendon Havayolları Müşteri Hizmetlerine Ulaşamama

2 gündür müşteri hizmetleri hiçbir şekilde ulaşamıyoruz! Firmayı aradığımızda 17 dakika bekletiliyorsunuz ve ulaşamıyorum. Yazık.

Kadir

Corendon Havayolları'nda Olmayan Müşteri Hizmetleri

Corendon Havayolları'ndan aldığım bir bilet değişikliği için yaklaşık 1 aydır internetteki tüm telefonları aramama rağmen ulaşamıyorum. Bilet iptal koşulları mevcut ama firmaya ulaşılamıyor. Alınan bilet mutlaka yansın mantığı mı bu, hiçbir hava yolunda yaşamadım bu sıkıntıyı.

Gülin

Corendon Havayolları Öğrencileri Mağdur Ediyor

1 Şubat 2020 Varşova-Antalya biletimi iptal etmek için günlerce çağrı merkezini aradım. Saatlerce bir müşteri temsilcisine bağlanamadım. En sonunda bir muhatap buldum fakat kendisi bana biletimin iptal edilmesinin mümkün olmadığını çünkü kampanyalı olduğunu söyledi. Benim biletim ekonomi sınıfı değil. Flexi bilet ve daha iki ayı var uçuşun. Buna rağmen iptal etmiyorlar. Yurt dışında okuyan öğrencilerin hakkını yiyor. Bu firma müşteri temsilcisi de resmen azarlar gibi konuşuyor. Bu beni çok üzdü. Evet biletleri diğer firmalara göre biraz daha ucuz ama en ufak bir sorununuz çıkınca biletiniz yanıyor. Ben Tüketici Mahkemesi'ne başvuru yapacağım ve buradan da yetkililere sesleniyorum bu firmanın insanları özellikle de öğrencileri mağdur etmesine izin vermeyin.

Can

Corendon Havayolları Yolda Bırakıyor!

03 Aralık 2019 tarihli saat 23:15 İzmir-Köln uçağım ne telefonla ne mesaj veya SMS ile hiçbir şekilde haber verilmeden iptal edilmiş ve aldığım duyumlara göre yolcuları 12 saat önceki Sunexpress uçağına aktarılmış. Bütün mailleri taradım, mesajları kontrol ettim. Kesinlikle bilgi verilmemiş. Bu nedir ya, otobüs firması gibi sanki. Bizim gibi başka yolcular da rezil oldu. Havalimanında kaldık. Corendon ofisi kapalı, 44 44 737 çağrı merkezine kimse bakmıyor. Muhatap yok.

Göhan

Corendon Havayolları Bilgimizin Dışında Rotanın Değişimi!

21/11/2019 tarihinde hamburg' dan Antalya’ya uçak bileti aldım. Bileti alırken uçuş direk uçuş olmasına rağmen bizi Nürnberg’de aktarma yaptılar ve 2 saat kayıp yaşattılar ve aktarma yerinde uçaktan indirmediler diğer yolcuların binmesini bekledik yarım saat kadar uçakta beklettiler. Şikayetimin dikkate alınması arz ederim.
İsmail

Corendon Havayolları Parayı Aldı Bileti Vermedi

01.11.2019 'da yani bugün Antalya uçak bileti aldım fakat ilk aldığımda bana rezervasyon yapılamadı ve sistem hatası dedi. Bende sayfayı kapatıp yeniden sayfa açıp bileti aldım iki kez 90 Euro kesmiş yalnız sadece bir kez rezervasyon başarılı dedi yani aynı isme iki kez rezervasyon yaptık sistemlerinin hatasından dolayı. Ne yapabilirim bu durumda? Arıyorum açmıyorlar hiçbir şekilde cevap vermiyorlar.

Orhan