ABD'de bulunan San Francisco Havalimanı, siber saldırı altında olduğunu açıkladı. Windows şifrelerinin çalındığı duyuruldu.

ABD'nin en işlek 7. havalimanı konumunda bulunan San Francisco Havalimanı, siber saldırı altında olduğunu açıkladı. Windows şifrelerinin çalındığı duyuruldu. Yapılan açıklamada havalimanı personelinin giriş şifrelerinin çalındığı belirtildi.

San Francisco Havaalanı (SFO) yetkilileri havalimanına ait iki web sitesinin giriş şifrelerinin ele geçirilmesinin ardından personele ait Windows şifrelerinin ele geçirildiğini ve kullanıcıların derhal şifre değişikliğine gitmelerini istediklerini söyledi.

İlk olarak Bleeping Computer tarafından bildirilen veri ihlali bildirimine göre, iki web sitesi, SFOConnect.com ve SFOConstruction.com, saldırıya uğradı.

Airport'ta yer alan habere göre, bilgisayar korsanları, bazı kullanıcıların giriş bilgilerini çalmak için web sitelerine kötü amaçlı kod eklemeyi başardılar. Olaylar hakkında siber suçlarla mücadele merkezi kapsamlı bir inceleme başlattı.