Aer Lingus geçen yaz dört adet Airbus A321LR kullanacaktı. Ancak, teslimatlarda gecikme olması, havayolu şirketinin uçaklardan sadece birine sahip olduğu anlamına gelir. Aslında, bugüne kadar, taşıyıcı hala bu uçaklardan sadece üçünü aldı.

Dar gövdeli bir uçak olsa da, Aer Lingus'un Airbus A321LR için büyük planları var. Uçağa, düz iş sınıfı koltuklar yerleştiriliyor. Oturma sıraları 2-2 ve 1-1 arasında sıralanır. Bu, Aer Lingus'un Kuzey Amerika'ya daha düşük yük oranlarıyla uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Ancak, Dublin'de karada kaldığı sürede, uçak Londra gibi rotalarda da döndürülüyor.

Ancak, Airbus A321 teslimatlarındaki bir gecikme nedeniyle yurtdışındaki bu genişleme geri tutuldu. Airbus, son A380'in üretiminin ardından üretim hattının A321'lere dönüştürüleceğini duyurdu.

Geri çekilen bir havayolu

Bir yıl önce Aer Lingus bunun yeniden markalaşacağını açıkladı. İlk olarak, havayolu geçen yıl yepyeni bir üniforma ortaya koydu. Ancak geçen hafta havayolu buna ekledi. Dublin'deki bir etkinlikte ilk 20 yıl içinde ilk yeni üniformasını ortaya çıkardı . Aslında önceki Aer Lingus üniformasını tasarlayan aynı kişi tarafından tasarlandı. Yeni üniforma, 10 Şubat'tan itibaren diğer uçakların yanı sıra Aer Lingus'un A321LR'lerinde görülecek.
Havayolu Ekonomisi Büyüme Sınırları konferansı şu anda Dublin'de devam ediyor. Dün büyük bir Boeing 737 MAX müşterisi gördük ve Boeing'in uçağı yeniden markaladığını ileri sürdü . Bu daha önce ABD Başkanı Donald Trump tarafından önerilen bir şey .

Bugün Aer Lingus CEO'su Sean Doyle'un konuşma sırası geldi. Flight Global'e göre, gecikmenin İrlanda bayrağı taşıyıcısını geri tuttuğunu söyledi. O anlattı: “Geçen yaz dört Airbus A321neo LR uçağı sahip güveniyordum. Bunun yerine, bir tane vardı. Hala sadece üç tane var - dördüncüsü Şubat ayında geliyor. ”

FlightGlobal, Doyle'un şunları söyledi: “Kapasitemizi bizden biraz daha fazla büyütmek isterdik ve maalesef üretimdeki bu gecikme 2020'ye kadar devam etti. ] 'dan yararlanamadık. ”

Geriye tutulan tek havayolu değil

Bununla birlikte, Aer Lingus'un gecikmiş uçak teslimatları tarafından tutulan tek İrlanda havayolu şirketi olmadığı anlaşılıyor. Rakip İrlanda havayolu Ryanair, Boeing 737 MAX teslimatlarında bir gecikmeyle geri tutuldu. Muhtemelen Aer Lingus'tan bile daha fazla. LCC artık Ekim ayına kadar 737 MAX uçak alamayabilir .