YALOVA’da AK Parti Altınova İlçe Teşkilatı 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Hasan Zafer yeniden seçilerek güven tazeledi.
Kongre, Altınova Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede konuşan İlçe Başkanı Hasan Zafer, Altınova’da tüm teşkilat mensupları ve AK Belediyelerle uyum içerisinde çalışarak başarılı olduklarını dile getirdi. Zafer, “Bu kutlu yürüyüşte bizlerle olan başta eski yönetimde yer alan arkadaşlar olmak üzere herkese teşekkür ederim. Bizde ayrım gayrım yok. Eski, yeni yok. Bizde dava var. Ve davamız için koşarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Ypılan seçimler sonunda Hasan Zafer başkanlığındaki AK Parti Altınova İlçe yönetimi Metin Tok, Mustafa Yurt, Ayşenur Vize, Muhammet Kaplan, Gülnur Yılmaz, Mehmet Emin Argün, Sultan Güroğlu, Adnan Çakır, Fermanlı Durmaz, Mustafa Şenel, Fatih Sancaktutan, Şaban Cineviz, Oya Paker ve Mesut Ustaosman’dan oluştu.
Kongreye AK Parti Yalova İl Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve il yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan, ilçe, belde kadın ve gençlik kolları yöneticileri, delegeler ve partililer katıldı. Kongre sonunda AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından Boyraz, Öztabak ve il yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili Demirel ve Meclis Başkanı Yaşar Demirel’e kivi çiçeği ve ipek kozalısından yapılan tablo hediye edildi. Ayrıca parti yöneticileri tarafından eski yöneticilere plaket verildi.