İtalya'nın en büyük 2 havayolu şirketi evlendi
1947 yılında İtalya'nın ulusal havayolu olarak doğup bugünlere kadar gelen Alitalia Havayolları şimdi yeniliklerle gündeme geliyor. Gazetemiz Türkiye Haberci'ye açıklamalarda bulunan Alita Havayolları'nın Türkiye genel müdür Ali Tümay İtalya'nın 2 büyük havayolu şirketinin birleşmesini anlattı.
İtalya'nın en büyük iki havayolu şirketi olan Alitalia ve Air One Alitalia'nın özelleştirilmesiyle yepyeni bir başlangıç yaptı. İki dev şirketin evlilikleri hem İtalya'yı hem de Türkiye'yi şaşırttı. Birbirlerine rakip olarak bilinen iki şirket artık kardeş kuruluş. Alitalia'nın özelleşmesiyle birlikte birçok yeniliğe imza atması atıyor. Bunlardan biri de Air One Hava yolu şirketiyle birleşmesi. Air One havayolları, yaz aylarında Alitalia Havayolları'nın Milano uçuşlarını gerçekleştirmeye başlayacak. İşte Alitalia ve Air One Havayollarının birleşmesiyle gerçekleşen yenilikler...
Bu iki şirketin birleşmesiyle, sağlam girişimci ve idari enerjileri, yenilenmiş bir filoyu ve İtalya çapında işlevsel ve etkili ulaşımı garantileyen kapsamlı uçuş ağı bağlantılarını kullanarak, İtalyan havacılık geleneğinin yüksek değerlerini koruyacağız.
Değişikliklere gelince,
• Geniş Uluslararası Uçuş Ağı: haftada 870 den fazla frekans ve uygun İtalya iç hat bağlantıları ile sunulan 47 Uluslararası ve Kıtalararası uçuş noktası.
• İtalya İçi hatlarda daha fazla uçuş: dahili dolaşım ihtiyacına cevap verebilmek için, İtalya'nın başlıca şehirlerinden diğer bölgelerine yapılan direk bağlantıların arttırılması. (23 İtalyan havaalanı arasında sunulan haftada 1,550 den fazla frekans).
• Uygun uçuş tarifesi: iş seyahati yapanlar için, İtalya içinde aynı gün içinde gidiş/dönüş yapabilme imkanı.
• İtalya içinde bölgesel üsler: İtalyan sehirlerinden dünyanın diğer şehirleri için hızlı bağlantılar.
• Modern bir filo: 74 ü Airbus 320 ailesine ait, toplam 148 uçaktan olusan modern, verimli ve güvenli bir filonun kullanımı.
Haber : Deniz Zengin
Fotoğraf: Alişirin Gültekin
Özel Haber!