Havarenamedya,Anadolujet'e ait TK7625 Ercan(ECN)-İstanbul(SAW) seferini yapan TC-JFD uçak, radyo sistemlerindeki teknik arıza nedeniyle 3 saat rötarlı kalkması sebebiyle, Sabiha Gökçen'deki pist bakım çalışmaları kapsamında Sabiha Gökçen yerine İstanbul Havalimanı'na indi

Uçakta neler oldu ?

Takipçilerimizden bir yolcunun aktardığı bilgiye göre, uçağın ilk olarak operasyonel sebep olarak belirterek pistten terminale geri döndüğü,bir süre sonra piste tekrar yönelip bu sefer de teknik arıza sebebiyle diyerek geri dönüp yolcuların terminale transfer edildiği belirtildi.

Bu sırada şirket, yolculara mail atarak uçuşun iptal edildiğini açıkladı.

5 dk süren terminal beklemesi akabinde yolcular uçağa tekrar geçerken, pilotun "Sabiha Gökçen pisti kapalı" sözleri ile 4 yolcu "bu uçak İstanbul'a gitmiyor" diyerek uçağa tekrar binmedi.
Takipçimizin, diğer kalan yolcuları pistin sadece sabaha kadar kapalı kalacağını ve uçağın İstanbul Havalimanı'na gideceğini aktarmasıyla, diğer yolcular ikna olarak uçakta kaldı.
Yapılan yolcu-bagaj eşleştirmesi akabinde uçak hareket etti 3 saat rötarlı hareket eden Anadolujet'e ait uçak, İstanbul Havalimanı'na indi
.