Halkın havayolu AnadoluJet, uçtuğu kentler için değer üretiyor. Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu - Giresun Havalimanı’nın açılışı sonrası İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı arasında seferler düzenlemeye başlayan AnadoluJet, şimdi de bölgeye yönelik yeni projelerini hayata geçirmek için atağa geçti. Yeni projeleri hakkında paylaşımda bulunmak üzere Ordu - Giresun Havalimanı’nda bir toplantı düzenleyen AnadoluJet toplantıda, Ipsos Araştırma Şirketi ile gerçekleştirdiği Ordu - Giresun ve Samsun Havalimanları Yolcu Geçişkenliği Araştırması ile başlayan yeni projelerin planlaması süresi hakkında bilgi verdi. AnadoluJet’in bölgeye yönelik yaptığı çalışmalar; inovatif bir yaklaşımla ele alınan demografik, mobil, karayolu, banka, TÜİK, Sanayi ve Ticaret Odası verileri, sabit telefon istatistikleri, illere ait öğrenci sayılarının oluşturduğu Büyük Veri, pazar araştırmaları ve Ordu - Giresun yolcularının Seyahat Alışkanlıkları Araştırmasıyla birlikte geliştirilerek plana alındı.
Toplantıya Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ordu Baro Başkanı Av. İlhan Kurt, Giresun Baro Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu, çok sayıda protokol mensubu, basın mensubu ve acenteler katıldı. Toplantıda konuşma yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "İstanbul ve Ankara gibi büyük illere olduğu gibi Avrupa’ya göç veren bölge halkımıza, hem de Anadolu’dan Karadeniz’e gezme amaçlı gelmek isteyen insanlara kolaylık sunmak; bölge turizminin artması ve yücelmesi bakımından çok önemli. Ordu – Giresun halkı; sabah, gün ortası ve akşam saatlerinde olmak üzere uçak seferleri olmasını talep ediyor. AnadoluJet’ten önümüzdeki dönemde hem bu konuda bir planlama bekliyor hem de Ordu ve Giresun halkının beklentileri doğrultusunda AnadoluJet’in bölgeye yönelik planladıkları yeni projelerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum“ dedi.
Toplantıda AnadoluJet’in kendileri için farklı bir yeri olduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Bizim için en büyük sorun Ankara ve İstanbul için sabah ve akşam seferleri olarak göze çarpıyor. AnadoluJet'in bu konuda gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle gerçekleştirdiğiniz Avantaj Rotası çalışmalarına sonuna kadar destek vereceğimizi bilmenizi isterim” dedi.
Ordu-Giresun Havalimanı’nın bölge halkı için büyük önem taşıdığını vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise,“Bu bölge İstanbul'a en çok göç veren bölgelerin başında geliyor. Bu nedenle, buradan başka illere göç etmiş kişilerin yılda birkaç kere de olsa burayı ziyaret etmeleri bizim için çok önemli. Ordu ve Giresun şehirlerinin kalkınmasında bu yapının büyük katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.
Ipsos olarak AnadoluJet ile çalışmaktan büyük keyif aldıklarını belirten Didem Gülyurt şu açıklamalarda bulundu: “Buradaki havalimanının kullanım alışkanlıklarını incelediğimizde Samsun'un bütün bölgeden yolcu çeken yapısının aksine Ordu-Giresun Havalimanı’nın sadece bu bölgeden hareket eden yolculuklara ev sahipliğini yaptığını fark ettik. Bu sebeple buradan kaynaklanan sefer destinasyonlarının artırılması durumunda müşteri memnuniyetinin de artacağını bulgularımıza dayanarak belirtebiliriz”
Tanıtım toplantısında AnadoluJet’in Ordu - Giresun Havalimanı’ndan başlayacak yeni direkt uçuşları ile ilgili olarak bilgi veren AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan, “AnadoluJet, kurulduğu 2008 yılından bu yana toplumumuzun ulaşım ihtiyaçlarını göz önüne aldı. Ordu-Giresun Havaalanı ise bizim için çok önemli bir güzergâh. Özellikle İstanbul ve Avrupa'dan gelen yolcularımız için burayı cazip hale getirecek adımları atmaya başlıyoruz. Bunu vurgulamak üzere önümüzdeki haftalarda Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarına seferlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Ankara ve İstanbul seferlerini kullanacak olan yolcularımız bu iki havalimanına transferlerini sadece 14.90TL’ye gerçekleştirebilecekler. Bu ihtiyaçtan hareketle, Antalya ve İzmir’i buraya bağlayacak olan adımları da yaz başında hayata geçireceğiz. Şundan eminiz ki buradan düzenlenecek her yeni sefere Ordu ve Giresunlular sahip çıkacaklardır.”
AnadoluJet Mart ayını Ordu Giresun ayı ilan etti
Sayın Doğan, “Ayrıca, Mart ayında Avantaj Rotası kapsamında ibremizi Ordu – Giresun’a çevirerek Anadolu'yu buraya taşımayı ön gördük. Kampanyamız boyunca, Ordu-Giresun’a seyahat edecek AnadoluJet yolcuları, bölgenin ünlü konaklama merkezlerinden, restoranlarından ve işletmelerinden çok özel indirimlerle faydalanacaklar. Bunların dışında JetGenç üyesi öğrenciler de yüzde 30 oranında indirim fırsatı elde edecekler. Şimdiye kadar olduğu gibi AnadoluJet olarak, bundan sonra da ülkemizin tüm illeri için yeni projeler hayata geçirmeye ve değer üretmeye devam edeceğiz. AnadoluJet çocuk tiyatrosu da Mart Ayında Ordu ve Giresun’da temsiller verecek.” dedi.